seramik performans raporları

zero

0
seramik kaplama yaptıran arkadaşlar..
ve konuyla ilgili..bilgili.. ilgilenen herkes tabii ki :)

önemli bir konu bizim için malum.. bir tercih..masraflı da maalesef.. tecrübelerimizi paylaşalım diyorum.
seramik konusundaki sorulara cevaplar bulabiliriz. kalıcılığı ne kadar? nasıl bakmak lazım? tamiri, dayanıklılığı, boyaya zararı-kalınlaştırması v.s..
benzer bir konu göremedim. ben buradan başlıyorum. yaklaşık 3 ayda bir boyanın seramiğin durumunu ara ara raporlayacağım. boya koruma performansları ve seramikle karşılaştırmaları için de bir başlık açılabilir..
kaplama düşünenlere de fikir vermiş oluruz en güzeli.. :)

seramik beklediğimden daha iyi bir şeymiş.. bekbars marka, 3 ay kadar oldu. ustadan teslim aldığım gibi. halen parlak. üzeri bir karış tozlu iken bile parlıyor. (yollar toz-topak araba kirleniyor, sık yıkatamıyorum, ama temiz görünüyor) bu benim en önemli kriterim.. önem verdiğim bir başka konu da: hareler..hiç yok.. hare konusu özel takıntım, hiç sevmem! seramik bu konuda başarılı. 6-7 kere yıkandı. aynı yerde aynı usta tarafından. buna özellikle dikkat etmek gerekiyor bence.
sevmediğim bir özelliğinden bahsedebilirim. tozlu iken, az yağmur gördüğünde, hafif çiseleme gibi yani. toz oluşan gölcüklerde kuruyor. boncuk boncuk damlaların izi kalıyor. bu benim markamla ilgili mi acaba? dedim ama sanırım seramiğin genel bir özelliği bu? sağanak yediğinde daha temiz oluyor. hareket halinde ıslanırsa çok daha az kir tutuyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12555]zero[/MENTION] Ben etkili ömrünün maximum 6 ay olacağını düşünüyorum. Yaptırır mıyım sorusuna o kadar paraya kıyamam :)

yaptıralı 1 ay oldu ama etkisini pek anlayamadım. öle ahım şahım bir parlaklık yok. toz tutmuyor felan deniyor ama toz felan gayet duruyor arabada. birtek kuş kedi pisliğini sadece su püskürterek çıkarıyorum bu var mı demek? sizde çıkmıyormu bu kedi kuş pisliği. belkide tam kurumadan müdahele ediyorum ondandır. sonuç olarak ben bu işten bişey anlamadım arkadaş.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zero

0
yaptıralı 1 ay oldu ama etkisini pek anlayamadım. öle ahım şahım bir parlaklık yok. toz tutmuyor felan deniyor ama toz felan gayet duruyor arabada. birtek kuş kedi pisliğini sadece su püskürterek çıkarıyorum bu var mı demek? sizde çıkmıyormu bu kedi kuş pisliği. belkide tam kurumadan müdahele ediyorum ondandır. sonuç olarak ben bu işten bişey anlamadım arkadaş.

kedi-kuş pisliği.. görüldüğü anda yok edilmeli. kurumasını beklemeyerek iyi ediyorsunuz.. çizmeden, önce ıslatıp biraz bekleyerekten. boya, vernik, koruma cila ya da seramik hiç fark etmez doğanın bir mucizesidir kuş pisliği ! seramik için araba boyası zaten, pastalanır (bir kaç kat), ve cilalanır. seramikten sonra da parlatıcı kat veya katlar uygulanır. yani arabanızın parlamaması, pek bir şey fark etmemesi bana biraz tuhaf geldi açıkçası.. toz konusu ise dediğiniz gibi. toz tutmama olayını, hızlı sprey cila uygulamasında görebilirsiniz. seramikte toz tutma ona göre daha fazla. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] bu arada üstad, onca para verdikten sonra 6 ay, resmen bir yıkım olur! ama ben daha iyimserim. bakalım ..takipte olacağım..

Aracınız

Hocam ben kuş pisliğini ıslak mendille alıyorum zaten öyle boyaya yapışmıyor yani... seramik kaplama boyada kılcal çiziklerin oluşmasını engellemeli ve aracın ilk günkü parlaklığını korumalıdır.

Reis

0
Aracınız
En uzun ömür garantisi veren g3 black serum bile ülkemiz şartlarında üç yıldır...
Kaldı ki diğer markalardan bu süreleri beklememek gerekir...
Gelelim altı aylık ömre gerçekçi bi rakam olmuş...

Aracınız
Civic FC5 2018
honda damla bayide yıllık periyodik bakımla beraber 7 yıl garanti verdiler. Yıllık bakım masrafı 150-200tl civarındaymış.

Aracınız
honda damla bayide yıllık periyodik bakımla beraber 7 yıl garanti verdiler. Yıllık bakım masrafı 150-200tl civarındaymış.
Yilda bir parlatici cila alip seramiginiz devam ediyor diye kekliyorlar insani. Yer yuzunde 7yil boyunca kar yagmur dolu gunes vb. dis etkenlere direnecek kaplama henuz icat edilmedi

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri