Servis bakım garanti devamı nasıl oluyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba servise götürüyoruz garanti devam ediyo diyoruzda bi kagıt felan mı dolduruluyo geldi garanti devam diye veya servis faturası mı garanti yerine geçiyor. Hiç gitmedim daha önce bilmiyorum o yüzden.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracın servise girdiği Honda Türkiye sistemine işleniyor, Türkiye'deki bütün yetkili servisler aracın plaka bilgilerinden ne zaman nerede servise girdiğini, ne işlemler yapıldığını görüyor. Böylelikle de garanti devam ediyor.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Plaka değiştiyse de şase numarasından bakabiliyorlar.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu servislere para verilmez bben 10 bin bakımını dışarda Bosch dan yaptıracağım garantimin bozulduğu da yok öğrendiğim kadarıyla 2007 de çıkan kanuna göre aracın normal bakımlarını üretici servisinden yaptırmamak garantiyi Bozmaz bu konuda dikkat etmemiz gereken dışarıda yaptırdığımız servisin TSE den alınmış 12047 nolu hizmet yeterlilik belgesi olması lazım mış ben parçaları dışarıdan orjinal alıp değişimi dışarıdan yapacağım zaten garantinin adı var göcükleri bile zamanında kendi hataları olarak kabul etmeyip düzeltmeye ücret talep ettiler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Garanti noktasında bir yanlış anlaşılma var. Yetkili servis dışında yapıldığında sadece tse belgesi yeterli değil. Üreticinin izin verdiği yedek parçayı kullanma zorunluluğu var malesef.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri