Seyir Halinde Gelen Uğultu Sürtme Sesi

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
2011 FD6 Aracımda son günlerde 50 km hıza ulaştığımda daha çok önlerden gelen tekere sanki pet şişe sürtmesi gibi bir ses gelmeye başladı. Gaz verirken pek hissedilmiyor gazdan ayağımı çektiğimde geliyor daha çok. Başına böyle bir olay gelen oldumu acaba? Lastik havalarını kontrol ettim ondan kaynaklı değil. Porya Rulman gibi bir durumdan şüpheleniyorum. Henüz ustaya göstermedim. İstanbul Avrupa yakasında bu işten anlayabilecek bir öneriniz varsa sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bilya dağılması gibi geldi. Benim başıma gelmişti eski aracımda. Kırıkkale deki ustamı aradım sesi anlattım. "Aman hocam hemen bulunduğun yerde ustaya bilyaları değiştirt,yoksa yolda giderken kitlenebilir" demişti.
Bir ustaya kısa zamanda baktırın isterseniz

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracın poryaları kontrol ettirin oradan geliyor olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2011 FD6 Aracımda son günlerde 50 km hıza ulaştığımda daha çok önlerden gelen tekere sanki pet şişe sürtmesi gibi bir ses gelmeye başladı. Gaz verirken pek hissedilmiyor gazdan ayağımı çektiğimde geliyor daha çok. Başına böyle bir olay gelen oldumu acaba? Lastik havalarını kontrol ettim ondan kaynaklı değil. Porya Rulman gibi bir durumdan şüpheleniyorum. Henüz ustaya göstermedim. İstanbul Avrupa yakasında bu işten anlayabilecek bir öneriniz varsa sevinirim.
Yüksek ihtimal ön teker porya rulmanlarından geliyordur, geçmiş olsun.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Yüksek ihtimal ön teker porya rulmanlarından geliyordur, geçmiş olsun.
Maliyeti ne kadardır tahmini peki pahalı bir parçamıdır? Bir de bunu honda özel servisinemi götürmeliyim yoksa normal bir usta da anlarmı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Maliyeti ne kadardır tahmini peki pahalı bir parçamıdır? Bir de bunu honda özel servisinemi götürmeliyim yoksa normal bir usta da anlarmı?
Güvenilir bir ustaya götürün. İllaki servis olmasına gerek yok ama. Önce bir sesin kaynağını kesinleştirin. Bizimki tarif üzeri tahmin. Sadece fazla beklemeyin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok pahalı bir parça değil, iyi bir özel serviste tabii olur, değişimi için teker taşıyıcının sökülüp bilyanın preste sökülüp takılması gerekli.
Test olarakta bütün tekerleri yüksek hızda döndürüp sesini dinleyerek tespit edilebiliyor,

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Peki İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı götürebileceğim?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı götürebileceğim?
İstanbul özelinde kendi tecrübem yok ancak forumda kısa bir arama ile İstanbul'da araçlarına tamir-bakım yaptıran kullanıcıların yorumları ile fikir sahibi olabilirsiniz. Örneğin,

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar bugün sorunu çözüp hallettim. Sağ arka porya bilyası arızalanmış tekeri elle döndürdüğümüzde bile boşta dönerken bariz ses geliyordu. Yan sanayi bilya aldım 285₺ İşçilik olarakta 150₺ toplamda 435₺ bir masrafla hallettik.

Geri