Shell LPG menzili çok düşük.

Aracınız
Civic FC5 2020
2018 ve 2020 fc5 ile 25.000 km yol katettim,Shell harici zorda kalmadıkça almam,bir çok farklı ilden Shell kullandım.Hondayi ilk aldığımda cvt yi biraz garipsemiştim,manuele nazaran kullanım alışkanlığı farklı gelmişti,cvt yi nasıl kullanmam gerektiğini yine forumdan takip etmiştim,faydası olabilir diye ilk cvt aracınız mı diye sordum.Yine de sizin menzilinizin az olduğunu düşünüyorum, grupta kullanan arkadaşlar da konuya katkıda bulunacaklardır.Lpg den ziyade cvt faktörü olabilir diye...
Benzin olarak Shell ile OPET arasında ciddi menzil farkı vardı OPET lehine,polo aracımda bir depoda 80 km fark ediyordu.Shell ile çalışan motor sesi bambaşkaydı yalnız, kırmızı ışıkta araç çalışmıyor diye düşünüp marşa basmisligim var bir kaç kez :)
Cvr kullanımınin özel bir bilgisi olacağı hiç aklma gelmedi açıkçası ? bu arada birşey soracağım,LPG tam olarak bitiminde sesli mi ikaZ veriyor? Çünkü ben bugün aracımın kullanırken çok çok az kalmıştı,LPG ışığı yandı sonra tüm LPG segmentleri bitti ama yaklaşık 39 km sonra LPG sesli ikaz öttü! Ben benzinde gidiyorum sanmıştım.
Eğer sesli ikaz geçerli ise 410 km gitmis olabilirim

Aracınız
Civic FC5 2019
Cvr kullanımınin özel bir bilgisi olacağı hiç aklma gelmedi açıkçası bu arada birşey soracağım,LPG tam olarak bitiminde sesli mi ikaZ veriyor? Çünkü ben bugün aracımın kullanırken çok çok az kalmıştı,LPG ışığı yandı sonra tüm LPG segmentleri bitti ama yaklaşık 39 km sonra LPG sesli ikaz öttü! Ben benzinde gidiyorum sanmıştım.
Eğer sesli ikaz geçerli ise 410 km gitmis olabilirim
Ikaz ışığı yandığı zaman yinede 1 diş kalmış oluyor ve uzun yolda 50 km gidiyor

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Sesli ikaz sürekli ötüyor ,o zaman benzine geçiyoruz.Cvt gerçekten bilerek kullanılırsa ekonomi sağlıyor uzun yolda.Basit bir örnek vereyim ; düz bir yoldasınız 90 km hız ile devir 2000'de ,ayak ile gaz vermiyor devri 2000 de sabit tutuyorsunuz, göreceksiniz ki devir sabitken araç kmsi artacak ve siz en iyi oranda hızlanma elde edeceksiniz ,devir 2000 'ken hız 100-110-120 bandını rahatlıkla görecek.Ben önceleri manuel hesabı gaz ver 4000 devirden vitesi çevir tekrar 2000 den 4000 e gaz ver şeklinde kullandım,tabi menzil düşüyor böyle olunca ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Siz bu menzillere nasıl ulaşıyorsunuz. 2018 eco var 330 en fazla gördüm. 400 falan cok mümkün gözükmüyor bende. İstanbulda olupta 400 430 gören varmi acaba?

GM1913 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben 1 depo lpg ile en fazla 280 km'yi görüyorum. İstanbulda ikamet ediyorm ama yine de fark çok fazla. Bu benim kullanım şekliylemi alakalı acaba yoksa lpg ayarındamı bir sıkıntı var. Araç 7000 km de.

Geri