Sıfır aldığım aracımla kaza yaptım, lütfen yardım

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 model honda civic dizel otomatik aracımla ailemle birlikte eve düşük hızda ilerlerken kavşaktan sağa dönen araç sol ön tekerleğime ve kapı çamurluk vs (ama direk teker gibi) çarpması neticesinde kaldırıma çıktım, Allah tan oğlum, eşim ve diğer araç sürücüsünde bişey yok ama aracı kenara çekerken ve sonrasında vsa, breke hold, sistem arıza vs vs bir çok uyarılar ekranda yanıyor veya bir kısmı yanıp sönüyor, pazar kapalı olunca servise yarın götüreceğim, ama rotlar vs sıkıntı olabilir gibi sürüş belki korku belki başka şey önceki gibi değil araç, burda tutanak tutmadık polis vs çağırmadık servise göre hareket edelim dedik sizce sorun ne olabilir nasıl hareket edeyim sizce?

Aracınız
Civic FC5 2020
öncelikle geçmiş olsun, cana gelmedikçe mal bir şekilde eskisi yerine gelir. Kzayı neden tutanak tutmadınız anlamadım ?? yani karşı taraf suçlu değil mi ? ya derse karşılamıyorum diye ? Ben ce tutanak tutmamakla aleyhinize karşı bir hata yapmışsınız. Servise göre hareket etmekten kastınız nedir orasınıda anlamadım. Kazanın fotoğraflarınızı paylaşırsanız buradaki arkadaşlarda bir yorum yapabilirler tamir anlamında.

Ahank

0
Aracınız
geçmiş olsun kardeşim Keşke tutanak tutulsaydi .resim felan çekilseydi en azından

Redmi Note 6 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok geçmiş olsun;mümkünse hemen :
Tutanak tutulmalı,fotoğraf çekilmeli , anlaşmazlık varsa polis çağrılmalı. Aracınızı kullanmayın,çekici ile servisin otoparkına çektirin.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
öncelikle geçmiş olsun, cana gelmedikçe mal bir şekilde eskisi yerine gelir. Kzayı neden tutanak tutmadınız anlamadım ?? yani karşı taraf suçlu değil mi ? ya derse karşılamıyorum diye ? Ben ce tutanak tutmamakla aleyhinize karşı bir hata yapmışsınız. Servise göre hareket etmekten kastınız nedir orasınıda anlamadım. Kazanın fotoğraflarınızı paylaşırsanız buradaki arkadaşlarda bir yorum yapabilirler tamir anlamında.
Telaştan karşı tarafta acil işim var falan dedi numara verdi, fotoğraf çektim pek anlaşılmıyor ama

Aracınız
Tutanak tutmadık! Sizde ehliyet, aracın evrak ve işlemleri tam mı?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arayip tutanak tutmaniz gerektigini soyleyin. O tutanakla gidin servise.hata ondaysa tutanagi ona gore duzenleyin. Genellikle hatali olanlar bir an once kacmanin yollarini ariyorlar cogu zaman.

Aracınız
Civic FC5 2018
Çok geçmiş olsun;mümkünse hemen :
Tutanak tutulmalı,fotoğraf çekilmeli , anlaşmazlık varsa polis çağrılmalı. Aracınızı kullanmayın,çekici ile servisin otoparkına çektirin.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkür ederim
Tutanak tutmadık! Sizde ehliyet, aracın evrak ve işlemleri tam mı?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yok o konuda herhangi bir sıkıntı yok karşı taraf daldım bir an suç bende dedi ama servis ne derse tutanak tutun derse tutarız dedi fotoğraf falan çektim ben görenler vs de var ama tutanak tutmadık

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun. Keşke tutanak ve detaylı resimleri çekip o şekilde gönderseydiniz karşı tarafı. Bence bu saatten sonra yapacağınız şey ;karşı tarafı arayın kaza yaptığınız bölgeye araçlarınızı getirip kaza yeniden olmuş gibi detaylı fotoğrafları çekin ve raporu da karşılıklı doldurup birbirinizle helalleşip oradan ayrılın. Bu aşamadan sonra birbirinizi bir daha görmeyeceksiniz. Sigorta şirketi fotoğrafları ve ifadelerinizi inceleyip kararını verecek.
Diyelim ki karşı taraf bunu kabul etmedi, hemen karakola gidip aracıma çarpıp kaçtılar diye plakayı ihbar edin ve tutanak tutturun. Tabii bu aşamaya gelirseniz işiniz mahkemede çözülecek.
Ama öncelikle karşı tarafı arayın ve gelmezse karakola ihbarda bulunacağınızı belirtin.
Servisin kararını beklemenin bi mantığı yok, karşı tarafın inkar etme ihtimali çok yüksek.

Geri