Sıfır araba kullanımı hakkında sorular

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba aracı salı günü bayiden teslim alıp yolculuğa çıkacağım. İstanbuldan alıp Kayseriye döneceğim. İlk sürüş rodaj için ve araca biner binmez mutlaka yap dediğiniz şeyler nelerdir. Bayi aksesuarda hediye etmedi. Ben kendim İnternetten bagaj havuzu ve paspas aldım. Aracın rengi gümüş gri. Eco elegance

Otomobil fabrikasında son kontrol hattında çalışmış biri olarak size şöyle söyleyeyim; araçlar üretildikten sonra son kontrol sırasında dynoya çıkarılır bilgisayar yardımıyla max süratte 1-2 dk boyunca tutulur ki ne olaracaksa orada olsun diye. İşi çoğu kişi motor rodajı olarak görüyor fakat araçta hareketli parça olarak sadece motor yok. Lastikleriniz frenleriniz kayış devir daim sistemi alternatör elektrik sistemleri vb. Tüm bunların sağlıklı bir şekilde ısıya alışması,bir esnekliğe ulaşması için bir süre sakin kullanım yararınıza olacaktır. Üretim hatası olan bir lastik fabrika testinde ortaya çıkmayabilir fakat siz aracı alıp 200-300 km sonra 160-180 lere çıktığınızda bu hata sizde ortaya çıkabilir. İnsan üretimi olan bişey sonuçta biraz temkinli kullanmak can güvenliğiniz için iyi olacaktır yoksa araca bişey olacağından değil.

iPhone cihazından gönderildi.

Geri