sıfır araç almayı düşünüyoruz yol göstermenize ihtiyacım var

Aracınız
Civic FC5 2020
Biz antalyadaki honda bayisine gittiğimizde bize eco elagance ın 218bin tl olduğunu dilersek bize sıraya yazılarak bekleyebileceğimizi söylediler. Tabi fiyata garanti verilmeden. Corllayada aynı gün baktık onlarda aynı şeyi söylediler. Kısaca hiç araç yok ve sizin öngörünüze göre hemen şimdi satın alırsak 2021 yılında karlı bir iş yapmış oluruz. Yoksa dediğiniz kar sadece 2020 yılı için mi geçerli. Muhtemelen ne kadar paramız olursa olsun 2020 yılı içinde istesek de araç alamayacağız. Benim aklıma takılan şeyde tamda bu;
Yani biz 2021 ocak ayında satın alırsak ileriki dönemde bi zarar söz konusu olur mu? Fiyatlarda bi düsüş söz konusu olur mu? Sıraya yazılmak istesek 2020 yılı içinde satın almıs olur muyuz?

Arabayı ne zaman alırsanız alın, TR şartlarında asla zarar etmezsini.

Zarar etmeniz için devletin ÖTV oranını tekrar düşürürse ancak mümkün. Onun haricinde korkmayın zarar etmezsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Antalyada size aracın liste fiyatını söylemişler.Ben Türkiyede hiçbir bayide şuan liste fiyatından civic satıldığını duymadım. En az 25-30 bin zorunlu aksesuar adı altında ekstra ödeme istiyorlar.Sizi sıraya aldıklarında muhtemelen en az iki ay sonra diyorlardır o tarihte de aracın fiyatı zaten dediğim rakamları bulacak. Eğer 280-300 bin TL gibi bir rakama 0km bir civic veya Toyota alırsanız ileride kar etme olasılığınız elbetteki düşer ama zararda edeceğinizi zannetmiyorum.Kendi adıma hazirandan beri 0km sıfır eco excutive alma peşindeydim agustos sonunda fiyatlarda yasanan gelismelerden dolayi 0km sevdamdan vazgecip ÖTV düzenlemesinden 2 gün önce 2018 model 2019 çıkışlı 20 bin km de 0 km ayarında bir eco excutive i 208 bine aldım.Açıkçası şansım da yaver gitti. Bir kac gün daha geciksem o rakamlar hayal olucaktı ki olduda. Aracı alalı daha bir ay oldu 240-250 arası fiyat teklif ediyorlar satmıyorum. 0 km bulanıyorsanız sizde tavsiye edicem ama 2. elde de avantajlı fiyat bulmak şuan gerçekten zor.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sadece Honda değil bence Toyota'da bulamazsınız sıfırda. Ben Haziran ayı başında aradığım da min. 3 ay beklersiniz demişlerdi. Bunun üzerine denk geldi 2.el aldım. Aracı alırken başka bir şehirden Toyota bayi sahibi gelmişti. 2. el Toyota alıyordu...

Aracınız
Civic FC5 2020
Türkiye şartlarında Dovizde inanılmaz bir düşüş olmaz ise bir anda Dolar 5 TL 4 TL olmaz ise Devlet ÖTV oranlarına %20 30 indirime gitmez ise araç fiyatlarının düşmesi imkansız denilecek kadar zordur. Ben Temmuz ayında Sıfır Civic almaya karar verdim İlk başta eco executive düşünüyordum temmuzda fiyatı 210 bin TL civarı idi 10 15 İlin bayisini aradım 2 3 aydan önce sipariş alamayacaklarını söylüyorlardı. Sonrasında donanım ve otonom sürüş artıları gereği kendimiz biraz daha zorlayarak 1.5 Turbo executive+ almaya karar verdim ve bu kararı aldığımda aracın liste fiyatı 231 bin tl idi. Yaklaşık 1.5 Ay boyunca belirli aralıklar ile bayileri aradım fakat araç yoktu en son sahibindende bir ilan gördüm sıfır aracı satıyorlar. Ben almaya karar verdiğimde istediğim aracın liste fiyatı 240 bin TL olmuştu adam ile pazarlık yapıp anlaştık almaya gittiğimde liste fiyatı 260 bin TL oldu Aracı aldığım gün ÖTV Zamlandı ve aracımın şuan bayi fiyatı 301 bin TL Şanslı veya doğru zamanda karar vermem ile bir anda 35 40 bin TL araç üzerine koydu. Benim Önerim bayilerden araç beklemek sana birşey kazandırmaz çünkü beklediğin sürece aracı alacağın fiyat yükselecek. İkinci elde bayiler araçları 10 KM diye sıfır ayarında satıyorlar yada gerçekten sıfıra yakın araçlar var eco paketlerinin ÖTV sınırını aşmaları çok yakın aştıkları an zaten araç üzerine en az 20 bin daha koyacaktır. Ya şimdi araç bulup liste fiyatına oranla 10 15 üstüne alacaksın 2. elde olabilir yada yatırım amaçla bakıyorsan farklı alanlara yöneleceksin.

Geri