Civic FC5 Sıfır araçta boya

2018 model şubat 2019 çıkışlı. Elegance eco araç aldım ordu honda ateşten. K.Maraş kısakürek hondada 1000 bakım ve bir kez servise gittim. Geçen hafta aracı satmak için ekspere götürdüğümde sağ arka tamponda bir karış boyalı olduğu ve bagaj vidasının deforme edildiği söylendi. Şok oldum. Fabrika ve plazalar biz yapmadık deyip suçu üzerlerinden attılar.
Benim son hondam oldu tabi. Tavsiyem sıfır honda alacaklar aracı eksper yaptırmadan almasınlar yoksa ortada kalır ve kusurlu sıfır araç almış olursunuz.

SM-N935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Maalesef bu sıkıntıyı o kadar çok kişi dile getirdi ki, o sebepten sıfır aracı alırken boya kaportadan kendi personellerine kontrol ettirdim, yine de içime sinmedi tabi, çıktığım gibi arka sokaktaki ekspere götürdüm, 150-200 daha verdim iyice baktırdım ve ondan sonra rahatladım.
Bu gibi yazıları gördükçe de ne kadar iyi yaptığımı bir kez daha anlıyorum, herkese de kontrolü tavsiye ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam tamponu değişmiş, boyanmış diye almayacak kişi hiç almasın daha iyi. Eğer o kişiye satmış olsaydınız 1 haftaya kalmaz yok lastikte yama varmış yok silkeliyomuş yok koltuktan gıcırtı geliyor der sizi huzursuz ederdi.

Bu arada ilk sahipli sıfır araçta yama dahi olsa boya olması hoş değil tabiki. Bayi yada fabrikanın demesi not düşmesi lazımdı.

Eski aracım olan gene sıfır aldığım 2010 model aracımda arka kapı içinde 5 cm kadar detin çizik vardı ve rötüşlenmişti. Bana bunu daha araç pazarlığı yapmadan bekleme alanına götürüp bu şekilde bayiye geldiğini göstermişlerdi ki hiç oralı olmadım ve öyle almıştım o zaman.

Dediğim gibi olmaması gerekirdi fakat alacak kişininde plastik parçanın lafını bile etmemesi gerekirdi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bunlar çoğu firmada olan şeyler malesef. Premium markalar dahil, reno ve Honda da karşılaşılan bir durum.
Bizim başımıza da benzer bir durum mesela 2014 te cla180 nin lastiğine çivi girmesiyle meydana gelmişti, lastiği tamire götürdüğümde lastiğin daha önce yamalı olduğunu söyledi eleman. Daha sonra da diğer lastiklere baktırdık biri daha yamalıydı. Tabi aldığımız yere götürdük ve düzenli servise gelmemize rağmen suçu üstlenip kabul etmediler, dava açtık ama bir şey çıkmadı, kanıtlayamadık. Dava sürecinde aynı durumu yaşayan hatta sıfır aracının lastiğinde ertesi gün vida olduğunu tespit edenlerle de tanıştık, onlar da dava açmıştı vs ama işte kanıtlamak zor eve gelene kadar girmiş olabilir...

Olan markaya ve bayiye oluyor ama kafaları basmıyor. Bu gibi durumlarda müşterinin arkasında olsalar bin lirayı gözlemek yerine 100binlerce lirayı kazanırlar da işte olay vizyonda bitiyor...

Aracınız
Civic FC5 2017
Geçenlerde TARCANLAR'a ait expertiz videosu izlerken denk gelmiştim. Kendisi diyorki yasal olarak araç fabrikadan çıkmadan aynı parçayı 3 kere boyanabilir. Atıyorum ön kapı 100 micron çıkarken arka kapı 200 mikron çıkması aracın kazalı veya sonradan boyanmış olması demek değilmiş.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu sorunun Honda ile alakası yok.

bu ticaret ahlakı ile alakalıdır. Aldığınız bayii ile alakalıdır. Vicdansız insanlıkla alakalıdır.

honda değilde alacağınız x marka otomobilde de aynı şeyler olabilir.
tırdan indirirken vuruyorlar çarpıyorlar vs bişeyler oluyor. Arkadaşımın Sıfır aldığı jettada aynı şekilde tampon değişmiş.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yasal olrak hic bir hak talep edemessiniz cunku anlasma iceriginde detayli yaziyor kanunlarda bunu destekliyor her arac fabrikasi bunu yapiyor 3 kez ust uste boyama hakki var bu kusur degil boaylida denmiyor cunku fabrikadan orjinal oldugu icin. Tabi ki isini bilmeyen bir exper giderseniz arac boyali der. 2012 elangnce aracimin on kaputu diger yerlere gore iki kat fazla cikiyordu osmaniyede yaptirmistim adam bana bunu isini bilmeyen birine gotur boyali der ama boyali degil fabrika cift kat boya atmis demisti hic aratirmadim oyle aldim 4 sene bindim sonra van da aracimi sattim burdaki exper de aynisini soyledi al-satciya satmistim adam isi bildigi icin sorgulamadi bile. Hatta gecenlerde biri burdan paylasti hondanin garanti kapsami disinda olan sartlarinda parcalar arasinda mikron farki olabilor bir parca tekrar boyanabilir 360 mikrona kadar boya kalinligi olabilir palstik ve metal kisimlar arasinda ton farki olabilir yaziyordu.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aklima sadece isciligin zayifligi geliyor. Demekki astar, kalip, kaportaci yada ne bileyim boyayı atan robotta bi dandiklik varki tekrar boyaya girip cikiyor. Turkiye uretimi haricinde ayni durum soz konusu ise sıkıntı yok. Ama sadece burada varsa bunlarin haricinde ne olabilirki. Kaldiki aklımın ucundan gecmiyordu aracı expere sokmak. Simdi birde bunu okuyunca. Birde bisey cikarsa satarken hadi ayikla pirincin taşını. insan utanir valla karsi tarafa

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri