Silikon temizleme ?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba

Aracımın bagaj kapağına şerit spoiler takmış benden önceki sahibi bugün de aracı yıkatırken çıktı bende söküp attım altına silikon basmışlar . Silikonu bir türlü temizleyemedim . Denediklerim wd40 ve cihaz dezenfektanı banamısın demedi . Falçata ile incelttim ama gene olduğu gibi duruyor . Nasıl temizleneceğine dair fikri tecrübesi olan varmı acaba ?

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar her türlü silikonun baş düşmanı balata spreyidir. Özellikle würt çok başarılı.
Bunlar genelde sırdır ama ben far açmada bile balata spreyi kullanıyorum. Kesinlikle başarılıdır ve boyanızda balata spreyi kurumadıktan sonra zarar vermez.

balata spreyi ile far temizliğinde başarı oranı yüzde kaçtır acaba? benim araçta far sararma problemi var, zımpara metodunu deneyecem ama ondan önce sizin yöntem dikkatimi çekti.. uygulama yönteminiz ve sıklığınız, yan etkileri konusunda bilgi vermeniz mümkün müdür?

Aracınız
Civic FD6 2007
balata spreyi ile far temizliğinde başarı oranı yüzde kaçtır acaba? benim araçta far sararma problemi var, zımpara metodunu deneyecem ama ondan önce sizin yöntem dikkatimi çekti.. uygulama yönteminiz ve sıklığınız, yan etkileri konusunda bilgi vermeniz mümkün müdür?

Aaaa yok yok. Balata spreyi ile far temizlemeyin. Ben sadece silikonun açılması anlamında önerdim bunu.
Farlara mercek, iç temizlik, iç tamir gibi işlerde farı açmadan (cam ile gövdeyi ayırmadan) yapamıyorsunuz.
Genel uygulama ısıtma yöntemi ile açmadır. Ama ben fara zarar vermemek ve camındaki rijitliği bozmamak adına balata spreyi ile açıyorum.
Aynı şekilde yazılım için bazen açılması gereken araç beyinleride vardır. Bunlarda fabrikasyon silikonludur. Balata spreyi ile ısı uygulamadan silikonu çözebiliyorsunuz.

Far temizliğinde en iyi yöntem aşağıdaki gibidir.

Sırasıyla çok fazla kuvvet uygulamamak ve ıslak uygulama ile 800-1200-1500-2000 numara su zımparası ile far camı zımparalanır.
Ardından pasta ve cila işlemi yapılır.
Bu en etkili be temiz yöntemdir.

Sakın ola balata spreyi ile far tenizlemeye kalkmayın :)

Geri