Siyah araçta toz tutması.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar aracım siyah honda olduğu için yıkadıktan kısa bir süre sonra tekrar toz çöküyor buna nasıl engel olabilirim

SM-C9000 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Buna pek engel olamazsınız, toz taneleri beyaz renkli aracınız da siyah olduğundan sildikten 10 dk sonra bile toz olduğunu görürsünüz.Siyahın da dezavantajı malesef bu,en kesin çözümü sanırım beyaz yada açık renkli araç almak

06 HONDA 2234

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FC5 2019
Yok hocam. Bununn bi caresi aldigim bayi çok israr etti abi fume al herkeste beyaz var diye ama agzim ya di bir kere.capturum vardi. Siyah ustu beyaz. Arabayi yikatiyodum eve gelene kadar toz oluyordu. Hele yağmur yaş olunca aboooo. Simdi beyaz eskisi gibi. Oohhh 10 gun yikanmasa bile mis gibi . Caresi yok hocam ben cok cektim

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Tam çözüm olmamakla beraber, Turtle Wax hızlı cila alıp kullanırsanız daha geç tozlandığını ve nem vs olmadıkça aracın boyasına yapışmadığını görürsünüz. Sizi epey rahatlatacaktır bu uygulama,bu ürünü iktisatlı bir kullanımla 5-6 kez kullanabilirsiniz.Kullanımı çok kolay ve pratik.Önce aracı tertemiz yıkayıp,kurulayıp,araç temizken parça parça spreyleyip,2 dk. sonra (bu arada araç temizken bile boncuk boncuk kirleri kaldırıyor) kuru veya hafif nemli bezle boyaya yedirerek siliyorsunuz.Ben 2 ayda bir yapılmasının yeterli olduğunu düşünüyorum.Ama önerdiğim arkadaşlarımdan 3 ayda bir kullananda var.Camlara uygulamanıza gerek yok,sadece kuru bezde kalan (malum, kuru bezle cilayı silince ıslanacak) miktardaki cilayı cama sürerseniz camlarda da yağmur kaydırıcı gibi oluyor. Ayrıca uygulamadan sonraki araç yıkamalarınızda mümkün mertebe araç şampuanı kullanmayın,sonuca kendinizde şaşıracaksınız,araçta damla lekelerinin azaldığını,hatta sadece su tutup sildiğinizde bile aradaki farkı net görürsünüz.Sinek lekeleri ve kuş pisliklerinin bile boyaya yapışmadığını farkedersiniz. İnternette biraz pahalıya buldum,ama yol üstü kaliteli benzinliklerde daha uygun fiyata bulabilirsiniz.Ben en son 2,5 ay önce 50 Tl'ye almıştım benzinlikten.Bu ürünün linki ama bana çok pahalı geldi.

Geri