Civic FC5 Sizce 2018-19 model civic dizel otomatik alınır mı ?

Ad Soyad
Barış akdan
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar ilk arabamı alacağım. Daha önceden aile arabamız vardı senelerdir dizel ticari araç kullanıyorum ford ve bilirsinizki sağlam arabadır zaten elektronik aksam falan olmayınca fazla sanayiye girmez. Vize zamanları ufak tefek şeyler için giderim. Lakin senelerdir honda hayalımdir ve 2018 ila 20 arası kasalar hosuma gidiyor ne yeni kasa nede 2018 önceki kasa hosuma gitmiyor laki 2018-20 arası kasalar biraz asi çizgilere tasarıma sahip o yüzden dizel otomatik bir civic almak istiyorum lakin c sutununda göçük kaput yaya sensörü mü ne varmış hasas çabuk patlıyor diyorlar. Zf sanzuman çabuk arza veriyor veya partekül filitresi ile ilgili birşeyler diyolar ama tak arabadan anlamadıgım için bilemiyorum. Araç krokik sorunlu bir araç mı yoksa sanayıyi srven adamlar için mi üretildi. Dedigim gibi sanayıye gittigimde buhran geliyor bana tamam bakımını yağını falan değiştirecegiz ama hergün bir arza ısıgı ile sanayide bulmak istemem kendimi.

Aracınız
Civic FD6 2011
Dizel araç alınmaz bence Honda'da dahil, en ufak arızaları kol gibi fatura çıkarttırıyor. Eskiden yakıt uygundu diye millet alıyordu, şuan benzin ile aynı, bakımları bile pahalı, benzinden devam edin derim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar ilk arabamı alacağım. Daha önceden aile arabamız vardı senelerdir dizel ticari araç kullanıyorum ford ve bilirsinizki sağlam arabadır zaten elektronik aksam falan olmayınca fazla sanayiye girmez. Vize zamanları ufak tefek şeyler için giderim. Lakin senelerdir honda hayalımdir ve 2018 ila 20 arası kasalar hosuma gidiyor ne yeni kasa nede 2018 önceki kasa hosuma gitmiyor laki 2018-20 arası kasalar biraz asi çizgilere tasarıma sahip o yüzden dizel otomatik bir civic almak istiyorum lakin c sutununda göçük kaput yaya sensörü mü ne varmış hasas çabuk patlıyor diyorlar. Zf sanzuman çabuk arza veriyor veya partekül filitresi ile ilgili birşeyler diyolar ama tak arabadan anlamadıgım için bilemiyorum. Araç krokik sorunlu bir araç mı yoksa sanayıyi srven adamlar için mi üretildi. Dedigim gibi sanayıye gittigimde buhran geliyor bana tamam bakımını yağını falan değiştirecegiz ama hergün bir arza ısıgı ile sanayide bulmak istemem kendimi.
- İstediğiniz modellerde göçük meselesi pek duymadık.

- Yaya koruma sistemi yaya için iyi sürücü için pahalı bir sistem.

- Zf şanzıman sağlam kendini kanıtlamıştır. Cvt'den farkı vites geçişlerinde his olabilir. Bu yüzden yazılım güncellemesi yaptıranlar olmuştu.

- Partikül filtresi başlı başına problem garanti kapsamına alınmıyor ve çok pahalı.

- Benim size tavsiyem dizel kullandığınız için yakıtla ilgili bir probleminiz olmadığı anlaşılıyor. Bu yüzden 1.5 turbo Rs otomatik şanzıman almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Abdullah
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende 2019 dizel Civic var. 2 senedir kullanıyorum.
  • Klima kompresörü dışında bir sorunum olmadı. Klima kompresörüde garantiden değişti.
  • ZF şanzıman iyi diye biliyorum.
  • Göçük yok. Ama boyası çok zayıf.
  • İçi ve bagajı geniş bir araç.
  • 6lt yakıyor. Karma. Ama dizel fiyatı arttığı için avantajı da azaldı.
Bagajda biraz ucuza kaçılmış.
Yaya sensörü beni de endişelendiriyor.
10binde bakıma giriyor. Senede 2 kere bakıma giriyorum.

Geri