Civic FB7 Şöför ve ön yolcu tarafı paspas ıslaklığı sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi aracım paspasları ıslanıyor dokunduğum zaman farkedilecek şekilde ıslak. İnternette araştırdım sadewce şoför tarafı ıslak şikayetlerini gördüm bende her iki taraftada ıslaklık var. Aracın ön camı yani karsımızdaki camın sağ alt köşesi ve sol alt köşesi her yağmur yağdıgında yada soğuk havalarda buğulanıyor terliyor gibi görüntü oluşuyordu. Bunu önemsememiştim ancak paspaslarında ıslak olduğunu farkettim. Bu önemliydi benim için. Hem şoför paspası hemde yolcu kısımdaki paspas ıslak.Sunroof tahliyesini denedim tahliye ediyor ön cam ızgarasındaki tahliyeyi denedim oda tahliye ediyor. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı ?

araç fabrika çıkışı lpg uyumlu mu? sonradan mı takıldı?
Lpg 2015 ağustos ayından itibaren fabrikadan takılı olarak gelmeye başlamış. Benim araç 2015 5.ay çıkışlı. Yanı lpg montajı fabrika da degil yetkili serviste takılmış. Sorunu çözen usta honda bora dan ayrılma. Bu problemi Türkiye de ilk bizim servis belirledi. Honda tüm servislere bununla ilgili mail attı dedi. Yani fb7 lerde bu sorunla karşılaşmak sürpriz olmaz.

FD6 - FB7

Arkadaşlar bende 2013 fb7 var. Şöför tarafı paspas yağmurdan sonra ıslak kalıyor. Aynı sorunla karşı karşıyayım. Ankara da servis dışında bu sorunu gideren tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bende 2013 fb7 var. Şöför tarafı paspas yağmurdan sonra ıslak kalıyor. Aynı sorunla karşı karşıyayım. Ankara da servis dışında bu sorunu gideren tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı işlemi dün yaptırdım,Sol ön çamurluk davlumbazını söküp oradaki spiral borunun geçtiği deliği kara sakız (kaportacı tabiri ile,gerçekte siyah silikon diye bilinir) ile sıvayıp kapatırsanız sorun çözülür,yalnız bilginiz olsun havalar soğuk olduğu için,ne kadar dikkat etsenizde plastik sekmanlar sökülürken kırılıyor,o yüzden oradaki sekmanlardan elinizde yedek bulunsun işlem öncesinde.sanayideki işi bilmeyen ustalar akıllı vida ile çözmeye çalışıyor,sakın aracınızı deldirmeyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2014
Aynı sorun bende de vardı arkadaşlar. Tüm hafta sonumu bu iş için harcadım. forumdan da araştırdığım üzere lpg montajı sonucu lpg kablolarının araca girdiği yerde izolasyon yapılmamışsa, oralardan içeri su aldığı söylenmiş. Ben de hafta sonu aracın sileceklerinin bulunduğu bölgeyi ve hava filtresini söküp lpg kablosunun direksiyon altından araca girdiği yeri slikonla kapattım. İnşallah sorun çözülmüştür. Araçta iğrenç bir koku oluyor. Paspasın altındaki keçe sırılsıklam olmuştu. Gün boyu uğraşmama rağmen hala kurumadı. Fotoğraf isterseniz atabilirim. Ama benim sadece şoför tarafı su alıyordu.
Merhaba bana resim atabilir misiniz

Geri