Civic FB7 Şöför ve ön yolcu tarafı paspas ıslaklığı sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi aracım paspasları ıslanıyor dokunduğum zaman farkedilecek şekilde ıslak. İnternette araştırdım sadewce şoför tarafı ıslak şikayetlerini gördüm bende her iki taraftada ıslaklık var. Aracın ön camı yani karsımızdaki camın sağ alt köşesi ve sol alt köşesi her yağmur yağdıgında yada soğuk havalarda buğulanıyor terliyor gibi görüntü oluşuyordu. Bunu önemsememiştim ancak paspaslarında ıslak olduğunu farkettim. Bu önemliydi benim için. Hem şoför paspası hemde yolcu kısımdaki paspas ıslak.Sunroof tahliyesini denedim tahliye ediyor ön cam ızgarasındaki tahliyeyi denedim oda tahliye ediyor. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@enslave Motordan içeriye giren kablo yollarını kontrol edin, kapı içerisinde yağmur ve yalıtım amaçlı bulunan naylon bir parça var bu naylonun yapıştırıcıları açıldığı için suyu içeri veriyor olabilir, ayrıca kapıların alt kısmında su tahliyesi için delikler var bu delikler tıkanmış olabilir, son olarak kapı fitillerin de yırtık var ise içeriye su alıyor olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ön camın kenarlarındaki yapıştırıcı ve izolasyon contalarında bir açılma mevcutsa sızıntıya neden olabilir.
Öncelikle garantiniz varsa akıntının olduğu bir anda hızlıca servise başvurun.
Yoksa bir camcıda ön cam ile kaput arasındaki plastiği söktürüp resimdeki bölgelerde yapıştırıcı ve izolasyonlarını kontrol ettirin. Eğer dediğiniz gibi köşelerde sızıntı varsa mutlaka bir iz bırakacaktır.

maxresdefault.jpg

Düzenleme: Başlık içeriğe uygun olarak düzenlendi.

mertk

0
Aracınız
2015-2016 Bmw 5.20 de şöyle birşey görmüştüm. Aracın dışında camın altında m2hamid arkadaşın işaretlediği bölgeden su alması muhtemel. Orası tıkanmış olabilir. Aracınızı çok ağaç altına bırakıyorsanız yaprak ve çam iğneleriyle tıkanabilir. Tıkanırsa da orası havuz olur ve klima havalandırmalarından su girebilir o bölgeleri bi kontrol etmek lazım.
Ayrıca sunroof tahliyesi 4 tanedir. Her çamurluğun üzerine içerden spiral bir boruyla atılır diye biliyorum. bir şekilde tahliye ucu yerinden çıkmış olabilir. Ancak tesisatın yerine hakim değilim. Bilen biri yönlendirebilir belki.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı sorun bende de vardı arkadaşlar. Tüm hafta sonumu bu iş için harcadım. forumdan da araştırdığım üzere lpg montajı sonucu lpg kablolarının araca girdiği yerde izolasyon yapılmamışsa, oralardan içeri su aldığı söylenmiş. Ben de hafta sonu aracın sileceklerinin bulunduğu bölgeyi ve hava filtresini söküp lpg kablosunun direksiyon altından araca girdiği yeri slikonla kapattım. İnşallah sorun çözülmüştür. Araçta iğrenç bir koku oluyor. Paspasın altındaki keçe sırılsıklam olmuştu. Gün boyu uğraşmama rağmen hala kurumadı. Fotoğraf isterseniz atabilirim. Ama benim sadece şoför tarafı su alıyordu.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sorun bende de vardı arkadaşlar. Tüm hafta sonumu bu iş için harcadım. forumdan da araştırdığım üzere lpg montajı sonucu lpg kablolarının araca girdiği yerde izolasyon yapılmamışsa, oralardan içeri su aldığı söylenmiş. Ben de hafta sonu aracın sileceklerinin bulunduğu bölgeyi ve hava filtresini söküp lpg kablosunun direksiyon altından araca girdiği yeri slikonla kapattım. İnşallah sorun çözülmüştür. Araçta iğrenç bir koku oluyor. Paspasın altındaki keçe sırılsıklam olmuştu. Gün boyu uğraşmama rağmen hala kurumadı. Fotoğraf isterseniz atabilirim. Ama benim sadece şoför tarafı su alıyordu.
FB7lerde şöför kısmında ise benimde başıma geldi, sizinde bahsettiğiniz ve yukardaki resimde işaretlediğim yerlerden şöför kısmında normalde kapalı olan bir kablo giriş yeri LPG montajı sonrası açık unutulmuş, Mersin Honda Akbayrak'a akıntı hazırda mevcutken götürmüştüm, hemen orayı açıp koruma plastiğine bakmışlar ve aracımda olmadığını söyleyip takmışlardı.
Hatta işlemi yapan usta kaç tane araçta bu durumu gördüklerini hatırlamadığını, rutinde ıslaklık şikayetiyle gelenlerde hemen direk bu bölgeyi kontrol ettiklerini anlatmıştı.

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaşlar yine yağmurlar başladı ve benim şoför tarafının paspası yine ıslanmış. lpg kablolarının yalıtımını yapmıştım fakat anlaşılan su oradan girmiyormuş.
şimdi sizlere sorum şu 2012 model araba ön camdan su alır mı? cam slikonlarının eskimiş olabileceğini söylediler. fakat orjinal cam bu kadar çabuk eskiyip su verir mi içeri?

Geri