Şoför kapısı tarafında alt kısım marşpiyeli betona çizdirdim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Peki bu parçayı boyattığımızda satarken eksperde fikan çıkıyor mu?

CPH2125 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında benim tek çekincem boya farkı oluşur mu?
Söz konusu parça plastik aksamdır. Satışta aracın değerini de düşürmez. Zaten arabayı satarsam, çizilen yerin detaylı videosunu çektim.Satışta bu detayı da açık yüreklilikle de paylaşırım. Experlerin elinde bir cihaz oluyor, boya ölçüm aleti, boyada belli bir oranda farklılık olduğunda bunu tespit edebiliyorlar elbet.
Fakat eksperlerin üzerinde durduğu esas konu arabada ana aksamlarda boya var mı, değişen var mı. Herhangi bir müdahale araca yapılmış mı? Hatta arabada bakımı yapılması gereken yerlerle ilgili de detaylı bilgi paylaşımı yapılır.
Bu arada marşpiyel için aradığım parçayı da buldum.
Tam istediğim gibi görünüyor ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Peki bu parçayı boyattığımızda satarken eksperde fikan çıkıyor mu?

CPH2125 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında benim tek çekincem boya farkı oluşur mu?
Söz konusu parça plastik aksamdır. Satışta aracın değerini de düşürmez. Zaten arabayı satarsam, çizilen yerin detaylı videosunu çektim.Satışta bu detayı da açık yüreklilikle de paylaşırım. Experlerin elinde bir cihaz oluyor, boya ölçüm aleti, boyada belli bir oranda farklılık olduğunda bunu tespit edebiliyorlar elbet.
Fakat eksperlerin üzerinde durduğu esas konu arabada ana aksamlarda boya var mı, değişen var mı. Herhangi bir müdahale araca yapılmış mı? Hatta arabada bakımı yapılması gereken yerlerle ilgili de detaylı bilgi paylaşımı yapılır.
Bu arada marşpiyel için aradığım parçayı da buldum.
Tam istediğim gibi görünüyor ?

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracın kaskosu vardır onu neden düşünmüyorsunuz, birde bildiğim kadarıyla plastik parçaların rengi metal olanla bir ton farklı kalıyor zaten orjinalinde de böyle ama serviste yaptırmanızda fayda görüyorum

Oppo cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
En son Pazartesi günü arabayı servise bıraktım. 450 tl üzerinden anlaştık. Sanayide Boyacı usta bana 2 saatte işlem biter. Size 2 saatte veririm dedi. Boyanın ince işçilik yapılması boyanın çatlamasını solmasını, vb sıkıntıların oluşmasını engelleyecektir diye düşündüm. Bu yüzden servisi tercih ettim. Umarım pişman etmezler beni. Yarın akşam üzeri aracı alabileceğimi söylediler. Bu arada araçtaki marşpiyeli söküp aracı bana vermek istediler kabul etmedim. O şekilde aracı kullanmak içime sinmedi. 3 gün araç serviste kalmış olacak.

Aracınız
En son Pazartesi günü arabayı servise bıraktım. 450 tl üzerinden anlaştık. Sanayide Boyacı usta bana 2 saatte işlem biter. Size 2 saatte veririm dedi. Boyanın ince işçilik yapılması boyanın çatlamasını solmasını, vb sıkıntıların oluşmasını engelleyecektir diye düşündüm. Bu yüzden servisi tercih ettim. Umarım pişman etmezler beni. Yarın akşam üzeri aracı alabileceğimi söylediler. Bu arada araçtaki marşpiyeli söküp aracı bana vermek istediler kabul etmedim. O şekilde aracı kullanmak içime sinmedi. 3 gün araç serviste kalmış olacak.

Bakin kaporta ve boya isi boyledir oyle bir kac saat ya da 1 gunde olacak is degil. Dokulmeler olur ilerleyen zamanlarda. Kalite zaman ister ben on arka tamponlarimi boyatmistim 2.5 yil once ozellikle ustama soyledim kesinlikle acele etmeyin ozellikle astarin iyi kurumasini bekleyin diye yoksa boya 1 gunde kurur 3 gunde kemiklesir 5 gun bekledim ben bu islem icin. O dediginiz etek parcasi bir kac klipsdeb olusuyor boyamak icin her turlu sokulecek yoksa boya tozu olur araciniz bunu siz cok zor fark edersiniz :) arabasiz kalmamis olurdunuz cokta muhim bir parca degil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri