Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

Bu arada dediginiz gibi o kablo korumasinda yarık var su ordan siziyor. Dikkatli inceledim, o yariga siyah slikon basmislar daha once ama kapatmamis yarigi..şimdi ben hem o yarigin oldugu yeri sivi conta ile kapatcam,hem de uzerini siyah bantla sarip iyi bir yalitim yapacagim.. Kaput tarafinda ise davlunbaza kadar o kabloyu bulabilir miyim emin degilim.. vaktiniz oldugunda bir iki foto ile yardimci olursaniz duaciniz olurum..

Şöyle söyleyim davlunbazı söküp kablonun içeri girdiği yeri silikon ile ağzı kapatabilirsiniz. Ben bunu yaptım tekrar damlama yapıyordu uzun araştırman sonucunda kaputu açıp sağ üst tarafta zaten kabloyu takip edip rahatça bulursunuz orayı davlunbaza kadar elektrik bantı ile bantlayın sorun direk çözülecek. Çünkü kaputa gelen su damlaları yoğun olunca kabloya sıçrıyor yarıktan sızıp ilerliyor içeri giriyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Şöyle söyleyim davlunbazı söküp kablonun içeri girdiği yeri silikon ile ağzı kapatabilirsiniz. Ben bunu yaptım tekrar damlama yapıyordu uzun araştırman sonucunda kaputu açıp sağ üst tarafta zaten kabloyu takip edip rahatça bulursunuz orayı davlunbaza kadar elektrik bantı ile bantlayın sorun direk çözülecek. Çünkü kaputa gelen su damlaları yoğun olunca kabloya sıçrıyor yarıktan sızıp ilerliyor içeri giriyor.

O zaman davlumbazi acmama gerek yok. Önce icerdeki sonra da kaputun ordan gelen kablo kanalina islem yapsam yeterli olur gibi sizin dediginize gore.. once bunlari yapayim, olmadi davlumbaz icini de yalitirim..sonuctan haberdar ederim sizi..cok tesekkurler vakit ayirdiniz
.selamlar

O zaman davlumbazi acmama gerek yok. Önce icerdeki sonra da kaputun ordan gelen kablo kanalina islem yapsam yeterli olur gibi sizin dediginize gore.. once bunlari yapayim, olmadi davlumbaz icini de yalitirim..sonuctan haberdar ederim sizi..cok tesekkurler vakit ayirdiniz
.selamlar

İçeriye bant yapmanıza gerek yok. Önce resim de yaptığım yeri yapın eğer devam ederse davlunbazı açıp kablonun içeri giriş yerine conta ve silikon çekmeniz gerekir.IMG_1374.JPG

Aracınız
Civic FB7 2014
Kubilay bey cok tesekkur ediyorum alakaniz icin. Bugun yapacagim islemi..Tekerinize daş degmesin :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Guncell...
Ilk resimde kırmızı ile işaretlediğim yer fabrika montajında yapıyorlar genellikle ordanda kaçırma yapabiliyor ikinci resimdeki yer ise benim aracımda su an olan lpg düğmesinin geçtiği yer lpg yi taktırdım sonrasında bu su kaçağıyla iki senedir uğraşıyorum kaç kere gittim kavga dövüş böyle olur hepsine böyle yapıyoruz dedi en sonunda kendim silikon çektim kesilir gibi oldu ama sonra devam etti kacak tam olarak ordan mi başka bir yerden mi onuda tam cozemedim bir kaç ustaya gittim biri kaportaciya atıyor biri elektrikcigi git diyor çok sıkıldım gerçekten bu işten servise gitsem araba burada kalacak bakacaz diyorlar artık kaç lira çıkartırlar bilmiyorum ankarada bu konuda tavsiye edeceğiniz işinin ehli bir yer varsa gerçekten mutlu oluyorum iki senedir her yağmurda bununla uğraşıyorum tabanı sokup kurutmaya calisiyorumEkli dosyayı görüntüle 263969Ekli dosyayı görüntüle 263970

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Guncell...

Ersin bey eger davlumbaz icinden yalitim yapmadiysaniz cok etkili olmaz.. Ben servise nasil yaptiklarini da danistim. Kubilay beyin dedigi gibi o kablo kanali yarik kanal.servis ustasi dediki ,o kanalin davlumbaza giren yerine yakin bir 10cm kablo kanalini kesiyoruz, sonra davlumbaza giren kismini da slikonla yalitiyoruz. Boylece motor kismindaki yerinden su bile girse kablo kanalina davlumbazin icine dokuluyor.. Bu sekilde tarif etti servisteki usta. Ben kubilay beyin soyledigi seyleri yaptim ayrica servisteki ustaya da guvendigimden cuzi bir ucrete davlumbaz icinden de islem yaptirdim.. bakalim bugun alacagim araci..

Aracınız
Civic FB7 2014
Araci aldim bugun.. servis bundan sonra su almaz dedi bakalim insallah :) taban halisi tabiki halen islak bastirdigimda su cikiyor. Nasil kuruyacak bilmiyorum..dun sungerle epey su cekmistim, araci aldiktan sonra eve getirdim bahcede bir o kadar daha su cektim sungerle..bulasik sungeri ile islak alana bastiriyorum cikan suyu sunger cekiyor..boyle boyle kurutcaz bakalim. Sonra da ilk yagmurlar da test edecegim tekrar su alip almadigini..gelisme olursa yazarim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araci aldim bugun.. servis bundan sonra su almaz dedi bakalim insallah :) taban halisi tabiki halen islak bastirdigimda su cikiyor. Nasil kuruyacak bilmiyorum..dun sungerle epey su cekmistim, araci aldiktan sonra eve getirdim bahcede bir o kadar daha su cektim sungerle..bulasik sungeri ile islak alana bastiriyorum cikan suyu sunger cekiyor..boyle boyle kurutcaz bakalim. Sonra da ilk yagmurlar da test edecegim tekrar su alip almadigini..gelisme olursa yazarim.
Yaz olsa muhtemelen 1-2 güne hızlıca kururdu ancak kış olduğu için süreç çok daha yavaşlıyor.
Eğer imkanınız varsa ıslaklık olan kısmı dikkatlice kurutma makinası ile ısıtmanız faydalı olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Yaz olsa muhtemelen 1-2 güne hızlıca kururdu ancak kış olduğu için süreç çok daha yavaşlıyor.
Eğer imkanınız varsa ıslaklık olan kısmı dikkatlice kurutma makinası ile ısıtmanız faydalı olabilir.
Aynen öyle yapacagim..gecen sene de öyle kurutmustum.. süngerle iyice cekip Kurutma makinesi ile kurutacagim yarin gunesli bir günde..Ayrica yagmursuz gunlerde camlari aralik birakip gunesin altina koyacagim..Umarim bir daha su almaz da ugraşmam boyle.

Geri