Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynı sorun bende de vardı şoför kısmı paspas üzeri ıslanıyordu yağmur yağdığında veya aracı yıkadığımda. Bugün serviste anlattım davlumbazı söküp yalıtım yaptılar garantiden. Bakalım bir daha tekrarlayacak mı..

Sürücü Paspas alti su aliyor Sürücü kapı eşik fitili yırtık ordan alıyor olabilir mi pedal tarafindan gelmiyor

Şöför kısmı su alıyordu.
Sol ön davlumbaz söküldü. İçinde lpg kablolarının kabin içine girdiği yer varmış. Orada normalde bir silikon conta var. Ancak lpg montajı sırasında bu parça özensizlik nedeniyle iç kısma kaçıyormuş. Bugün şaşmaz da yaptırdım. Conta yerine oturtuldu ve etrafı siyah silikonla kaplandı. Yanlız ıslanan taban keçesi nasıl kurur bilmiyorum. Oto kuaförde makinayla suyu biraz aldılar. Bunu söküp komple değiştirmek gerekir dediler.
Arkadaşlara tavsiyem mutlaka taban halısını kontrol etsinler. Bir hafta öncesine kadar haberim yoktu. Islaklık var mı diye bakmak aklıma gelmedi. Bu konu başlığını okuyunca baktım ki sorun benim araçta da var. Kimbilir ne zamandır böyleydi.

FD6 - FB7

FD6 - FB7

Aracınız
Aynı yerden benim aracımda su alıyor. 2014 lpgli. oraya bir conta ayarlayıp silikonladım fakat sanırım plastik kablonun içindende su geliyor. Bu lpg kablosuna tutunup gelen su sorununu servise gitmeden nasıl çözebiliriz acaba?

Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg
Hocam benmde aracim 2013 civic ayni yerde ayni sekilde benmde su aldi sofor halifleksi koseden itibari ile islakti ve sizim paylasiminz sayesinde ayni yerden gelen su sizintisini buldum oncelikle bunun icin cok tesekkur ederim.o tarafi silikonlayacagim ancak kokpit icinden mi yoksa motor icinden karsilik gelen yerini mi silikonlatmam gerekecek.cvp yazarsaniz cok sevinirim.insallah hala forumdasinizdir.

Ekli dosyalar

• 20191006_234520.jpg
    20191006_234520.jpg
    172.2 KB · Görüntüleme: 78
Aynı yerden benim aracımda su alıyor. 2014 lpgli. oraya bir conta ayarlayıp silikonladım fakat sanırım plastik kablonun içindende su geliyor. Bu lpg kablosuna tutunup gelen su sorununu servise gitmeden nasıl çözebiliriz acaba?
Ayni sorun benim 2013 aracimda da oldu ancak cozumu icin ne yapacagimi bilmiyorum.davlunbazi sokup silikon yapsam o plastik hortum icinden gelen suyu da engellemek icin tam giris esnasinda o siyah plastik hortumu kessem su oradan asagi akar enazindan araca girdikten sonra tekrar o plastik koruyuculu sekilde devam eder.siz nasil cozdunuz sorunu daha pratik yolu var midir

2015 model aracımda aynı sorun vardı. Ayağımın altı göl oluyordu. Şaşmaz da bir usta halletti. Davlumbaz sökülüp silikonla kapatıldı. Sorun çözüldü.

2009 FD6
2015 FB7
2018 FC5

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende babamın 2013 dream'de arabayı alır almaz 3d paspas taktığım için bunu net farkettim, cam fitilinden sanıyordum ama şimdi öğrendim ki lpg tesisatındanmış,araç şu an Didim'de,gelsin bir bakayım.Servise gitmekten hiç hazzetmiyorum,önceki Jazz'dan dolayı çok sorun yaşattılar ön cam değişiminde.Umarım kolay hallederim,hayırlısı.Bu arada paylaşımlar için herkese teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aynı problem bendede var. Yeni farkettim. Yalnız ben baktım hiç conta yok. Ayrıca bir LPG kabloso ve örme ip kaplı başka bir kablo daha var. Bu diğer kablo nedir. Ayrıca bady kid takildigindan davlumbazı çıkaramadım. Bende kendimce biseylerle orayı idareten tikadim. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl cozebilirim. Araç garantiside devam ediyor.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri