Civic FC5 Şoför koltuğu gıcırtısı

Kavas

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Son bir kaç aydır kasislerden geçerken şoför koltuğunda gıcırtı sesi var sürekli. Bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer bahsettiğiniz ses, örnek olarak hatlı minibüs koltukları gibi gıcırdamaysa evet bende de var, servise gittim ve klasik bir Honda servis yaklaşımı olarak bana, koltuğu en altta değil de bir tık üstünde kullanın dedi. İşin ilgin olanı ise öyle yaptığımda ses kesildi. :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Bende ise daha ilginc bir durum var. Koltugun Sirtimi yasladigim yerde tam bel hizama yakin yerde , icin de sanki yay atmis gibi virajlarda veya frenlemelerde pit pit mekanik bir oynama oluyor ve ben bunu sadece duymuyor hissediyorum sirtimda. Benzer durum yasayan var mi acaba?

Aracınız
Civic FB7 2012
bu sorun benim araçta da vardı ( 2012 fb7), koltuğu öne yatırdım ve koltuğun alt kısmından koltuk kılıfının mandal tarzı şeylerini kurtarıp yan taraftaki fermuarlardan açarak koltuğun içini gördüm. ordaki yayların birleşim noktalarına baya bi silikon spreyi sıktım. 6 ay kadar idare ediyor bu şekilde.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
fb7 aracımda gıcırtı var benim de.
İyi günler bel destekli koltuklardan gelir genelde o ses. Fermuarları aşşağıdan yukarı açın alttaki kilit şeridini çıkartmanıza gerek yok, ama bez kısmı komple açmak için çıkartırsanız daha efektif ulaşırsınız gıcırdayan yere. Bel yükseltme mekanizmasının üst bağlantılarının koltuk arakasında girdiği delikler var(içine çelik tel girer ses ordan gelir. Oralara sprey motorsiklet zincir yağı yada silikon yağ sıkarak probleminizi kolayca halledebilirsiniz. Çelik telerin deliklere giren kısmını parmağınızla süreceğiniz yağ, gres yağı gibi birşeyle dahi çözebilirsiniz.İşlem 2 dakikanızı alacak.

Not: Yağ tavsiyem sprey silikon yağ veya sprey motorsiklet zincir yağıdır.Diğer yağlar kısa süreli çözüm olur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Koltuğun bel kısmından ses sorunu bende yaşıyorum. İstanbul Park Honda’ya götürdüm. Yağladıklarını söylediler. Şuan hala var ama eskisi kasar yoğun değil. 40.000 bakımında bir daha bildireceğim. Ufak bir ses ama rahatsızlık verici.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri