Sol emniyet kemeri ses yapan yer.

Çözüm

Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki...

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar cümleten s.a konuyu tekrar hortlatıyorum :) sizler için ses'in geldiği yerleri ek'teki resimlerde daire içerisine aldım. Ses emniyet kemeri sargısından geliyor. Sanki içerisinde bir yay var ve o yay boşta gibi parmak ucu ile bile dokunulduğu zaman inanılmaz ses yapıyor.

Ekli dosyalar

• Adsıza1z.png
    Adsıza1z.png
    515.1 KB · Görüntüleme: 152
  • Adsız2az.png
    Adsız2az.png
    273.2 KB · Görüntüleme: 149
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki gibi yerleştirin ( sökmeden önce bakın fitil nereden geçiyor, kapatırkende aynı şekilde kapatacağız ) , işlem tamam. videları taktıktan sonra itirek iyice yapıştırın. Zaten zımba gibi oluyor ses yapmıyor, Ses yapan yer burası .
Aldigimdan beri beni deli eden sokmedigim yer kalmayan onca emniyet kemeri oldugu bolum akabinde on sofor kapisi kilidinden tutunda krikosuna kadar heryeri elden gecirmeme ragmen 80 km de baslayip 120 de biten zirildama sesi arkadasin dedigi seyleri yaparak sonunda kurtuldum. Allah senden razi olsun

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki gibi yerleştirin ( sökmeden önce bakın fitil nereden geçiyor, kapatırkende aynı şekilde kapatacağız ) , işlem tamam. videları taktıktan sonra itirek iyice yapıştırın. Zaten zımba gibi oluyor ses yapmıyor, Ses yapan yer burası .
hocam çift taraflı bandı yapıtırınca geri iterek yerine nası oturtacağız bant yapışıp kalıyor oturmuyor kapıyı bastıracam gönyesini bozacam kapı örtülürken ses gelmeye başladı. diğer dediklerini yaptım anynen söküp çıkardım.

Geri