Civic FD6 Sol önden gelen vuruntu sesi

Aracınız
Civic FD6 2011
Selamın aleyküm arkadaşlar 2011 premium aracımı yeni aldım. Sert çukurlarda ve özellikle beyaz tırtıklı çizgilerde aracın sağ ön tarafından direk şaseye vuruyormuş gibi ses geliyor. Alır almaz servisede soktum aracı herhangi birşey söylenmedi. Ancak beni çok rahatsız etti bu ses. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende fd6 var 66 binde sag onden bozuk yolda tikirti var muhtenelen direksiyon kutusu. Ama normal yolda asfat yamalarinda setlerde ses yok. Ben arabadan ekstra ses gelince rahatsiz oluyorum. Bu sesi yaptirsammi kararsizim. Ve kocaeli gebzedeyim burada iyi bir honda usta varmi. Arabanin butun agir bakimlarini bakimlari yetkili serviste yaptiriyorum. Son iki yag bakimi haric

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bizde Kangoo'da var. Size fikir verebilir. Aracın baskı balatayı değiştirdikten sonra sol ön tekerden sadece hafif bozuk yollarda tıkırtı tarzında ses geliyordu. Cam açınca daha net duyuyordum. Başka sürenler bunu sordum farketmemişler bile. Ön takımıda komple daha yeni yaptırdık. Fren ustama gittim. Olayı anlattım. Çünkü ağır bakımdan diskler sökülüp tekrar takılmıştı. Kaliperde boşluk olabilir mi diye düşündük. İki kaliperi birbirine bağlayan pimi kalın yağ ile yağlayıp tekrar taktık. Sonra ses kesilmişti.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Dedigin cok mantikli. Ama bu arabalarda direksiyon kutusu kronik olunca ve sadece ses sagdan gelince o sekil dusundum. En kisa surede bi ustaya gostereyim. On takima baktirmistim hatta ustayla denemeyede ciktik ses gelmedi. Bakalim nerden cikacak.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Dedigin cok mantikli. Ama bu arabalarda direksiyon kutusu kronik olunca ve sadece ses sagdan gelince o sekil dusundum. En kisa surede bi ustaya gostereyim. On takima baktirmistim hatta ustayla denemeyede ciktik ses gelmedi. Bakalim nerden cikacak.

Direksiyon için tıkırtı burcundan bahsedilir. Oda kontrol edilebilir. Tecrübeli ustalara ihtiyacınız var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

O ses eğer alt takımda ve rotlarda hiçbirşey yoksa muhtemelen direksiyon kutusundan geliyordur, eğer direksiyon yönlendirmesinde bir sorun yoksa bence dokunmayın, eğer çok rahatsız edici olursa 700 liraya direksiyon revizyonunda ses gideriliyor ancak ne kadar böyle kalacağı biraz belirsiz oluyor :unsure:

Ayrıca bilgi açısından linkteki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim.

Aracınız
Civic FD6 2010
O ses eğer alt takımda ve rotlarda hiçbirşey yoksa muhtemelen direksiyon kutusundan geliyordur, eğer direksiyon yönlendirmesinde bir sorun yoksa bence dokunmayın, eğer çok rahatsız edici olursa 700 liraya direksiyon revizyonunda ses gideriliyor ancak ne kadar böyle kalacağı biraz belirsiz oluyor :unsure:

Ayrıca bilgi açısından linkteki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim.
Bu konuya bakmistim oncesinde. Sadece araba normal parke yoldada ses yapmiyo ama arnavut kaldirimi diye tabir edilen daha tirtikli yollarda ve toprak yollarda o sesi yapiyo suanlik direksiyonda en ufak bosluk sertlesne vs. Durumlar yok. Yaptirip yaptirmama ve nerde yaptiririm diye tereddutte kalmistim. Onuda aciklamissiniz. Bu sekilde binmeye devam etmeyi dusunuyorum cok sikinti yaptiginda revizyon yaparim gibime geliyo. Aracin alt takimina baktirdigimda bi sorun yok denmisti.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuya bakmistim oncesinde. Sadece araba normal parke yoldada ses yapmiyo ama arnavut kaldirimi diye tabir edilen daha tirtikli yollarda ve toprak yollarda o sesi yapiyo suanlik direksiyonda en ufak bosluk sertlesne vs. Durumlar yok. Yaptirip yaptirmama ve nerde yaptiririm diye tereddutte kalmistim. Onuda aciklamissiniz. Bu sekilde binmeye devam etmeyi dusunuyorum cok sikinti yaptiginda revizyon yaparim gibime geliyo. Aracin alt takimina baktirdigimda bi sorun yok denmisti.

O zaman bence hiç dokundurmayın (y)

Aracınız
Civic FD6 2011
Bende fd6 var 66 binde sag onden bozuk yolda tikirti var muhtenelen direksiyon kutusu. Ama normal yolda asfat yamalarinda setlerde ses yok. Ben arabadan ekstra ses gelince rahatsiz oluyorum. Bu sesi yaptirsammi kararsizim. Ve kocaeli gebzedeyim burada iyi bir honda usta varmi. Arabanin butun agir bakimlarini bakimlari yetkili serviste yaptiriyorum. Son iki yag bakimi haric

Hocam fd6 kasada motor kulağını dikey biçimde tasarlamışlar daha önceden yatay biçimde oluyormuş dikey olmasıda çabuk aşınıp kopmasına sebep oluyormuş ustanın bana söylediği bu şekilde. İzmit sanayide zirve otomotiv var ilgi ve alaka yönünden tavsiye ederim adamların tecrubeleri beni tatmin etti.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam fd6 kasada motor kulağını dikey biçimde tasarlamışlar daha önceden yatay biçimde oluyormuş dikey olmasıda çabuk aşınıp kopmasına sebep oluyormuş ustanın bana söylediği bu şekilde. İzmit sanayide zirve otomotiv var ilgi ve alaka yönünden tavsiye ederim adamların tecrubeleri beni tatmin etti.

Dediginiz yere bi ugrarim hem bakim icin hemde bu ses icin belki farkli bi sebebi vardir. Tesekkur ediyorum.

Geri