Civic ES7 Sol tekerden gelen ses

Sa arkadaşlar ben kayseriden umut yaklaşık 1 yıldır 2005 model vtec 2 kullanıyorum 1 senedir sol tekerden çözüm bulamadigim bi titreşim sesi geliyor arac boştayken d iken r d iken rolanti de çalışırken sol teker tarafından bi ses geliyor hafif bi gaz verdiğim de ses gidiyor sorun ne olabilir başına gelen var mi eğer varsa yardımlarınızı bekliyorm ara ara gelen bi ses olduğu için sanayiye gittiğimde de inadına yapmıyor

SM-A600F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba Umut,
Rölantide de geliyor derken , araç düşük devirde hareket halindeyken sanırım , değil mi ? Sol hangi teker , ön/arka ? Benzer birşey benim de başıma gelmişti. Özellikle aracı seri ama hafif titreten yolarda (kilit parke gibi), sol ön tekerden zırıtıl şeklinde ses geliyordu. Araç lifte kaldırıldı, tahta çekiç ile lastiğe vuruldu ve aynı zırıltı gelmişti. Usta fren balatasının oradaki metal bir plakadan geldiğini, elzem olmadığını, balata değişiminde elden geçirmek yeterli olacağını söylemişti ve müdahale sonrası öylede oldu ses kesilmişti.

Gaza basınca sesin kesildiğini söylemişsin, düşük devirde bir yerler titreyip ses yapıyor olabilir.

Merhaba Umut,
Rölantide de geliyor derken , araç düşük devirde hareket halindeyken sanırım , değil mi ? Sol hangi teker , ön/arka ? Benzer birşey benim de başıma gelmişti. Özellikle aracı seri ama hafif titreten yolarda (kilit parke gibi), sol ön tekerden zırıtıl şeklinde ses geliyordu. Araç lifte kaldırıldı, tahta çekiç ile lastiğe vuruldu ve aynı zırıltı gelmişti. Usta fren balatasının oradaki metal bir plakadan geldiğini, elzem olmadığını, balata değişiminde elden geçirmek yeterli olacağını söylemişti ve müdahale sonrası öylede oldu ses kesilmişti.

Gaza basınca sesin kesildiğini söylemişsin, düşük devirde bir yerler titreyip ses yapıyor olabilir.
Ama o dediğin balata olayına bi baktiracagim kardeşim vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim

SM-A600F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni keşfettiğim websitesi üzerinden cevap verecek olursam alttaki linkte 15 nolu parçadan kaynaklı bir sesti.

Son düzenleme:
Geri