Son zamanlarda ki CVT Kötüleme konuları..

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 fk7 Civic kullaniyorum.2019 mayıstan beri. 11 binde aldım alır almaz motor yağı ve şanzıman yağı değişti.ilk alırken dinometrede 162 beygir çıktı. Daha sonra Total 9000 nfc 5 w 30 yağ la orjinal hava ve yağ filtresi ile ve yakıt olarak Shell v power la 173 HP aldık.şanziman yağı da değişmişti. 42 bin km bindikten sonra şanzıman yağını km dolduğu için değişti.(tazeleme servis ikmali ile 3.5 litre hcf-2)
Bu 42 bin km nin rahat 15 binini gazladim.şanzimanla ilgili sorun yaşadım mı hayır yaşamadım.ki bu 15 bin baya sert sürüşlerdi.polo lar siroccalar Leon lar golfler 106 lar 306 lar... Cvt yarı yolda bıraktı mı hayır.ancak primacy 3 ler berbat. Sadece son süreçte polo TDI ile yarım saat kapıştık Smodda yarım saat 5- 6bin devir aralığında 3 4 5 6. Vitesler. Sonlara doğru hafif saçmaladı tabi cvt. Ki öyle bir sürüsten sonra hangi şanzıman olsa saçmalar. Zaten o sürüsten sonra yağın ömrü de dolduğu için yağ değişti.hasılı Vel kelam cvt şanzıman keyifli ve sorunsuz. Ama nasıl sorunsuz::
1-sanzımanı direk p modunda kapatmiyoruz
2- s modda gazlarken aracı devirli kullanıyoruz 5500 lerde vites atıyoruz zaten 6000 binde kendi otomatik atıyor.
3- ara hizlanmalarda dip gazdan önce vitessi sol kulakçıktan 2 tık düşürüyoruz eco açıksa kapatıyoruz.
4-şanzimanin yağını zamanında değiştiriyoruz
5-yazilimdan veya 260 in üzeri torklardan uzak duruyoruz

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic Type R
2017 fk7 Civic kullaniyorum.2019 mayıstan beri. 11 binde aldım alır almaz motor yağı ve şanzıman yağı değişti.ilk alırken dinometrede 162 beygir çıktı. Daha sonra Total 9000 nfc 5 w 30 yağ la orjinal hava ve yağ filtresi ile ve yakıt olarak Shell v power la 173 HP aldık.şanziman yağı da değişmişti. 42 bin km bindikten sonra şanzıman yağını km dolduğu için değişti.(tazeleme servis ikmali ile 3.5 litre hcf-2)
Bu 42 bin km nin rahat 15 binini gazladim.şanzimanla ilgili sorun yaşadım mı hayır yaşamadım.ki bu 15 bin baya sert sürüşlerdi.polo lar siroccalar Leon lar golfler 106 lar 306 lar... Cvt yarı yolda bıraktı mı hayır.ancak primacy 3 ler berbat. Sadece son süreçte polo TDI ile yarım saat kapıştık Smodda yarım saat 5- 6bin devir aralığında 3 4 5 6. Vitesler. Sonlara doğru hafif saçmaladı tabi cvt. Ki öyle bir sürüsten sonra hangi şanzıman olsa saçmalar. Zaten o sürüsten sonra yağın ömrü de dolduğu için yağ değişti.hasılı Vel kelam cvt şanzıman keyifli ve sorunsuz. Ama nasıl sorunsuz::
1-sanzımanı direk p modunda kapatmiyoruz
2- s modda gazlarken aracı devirli kullanıyoruz 5500 lerde vites atıyoruz zaten 6000 binde kendi otomatik atıyor.
3- ara hizlanmalarda dip gazdan önce vitessi sol kulakçıktan 2 tık düşürüyoruz eco açıksa kapatıyoruz.
4-şanzimanin yağını zamanında değiştiriyoruz
5-yazilimdan veya 260 in üzeri torklardan uzak duruyoruz

GM 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dyno konusunun çok doğru olduğunu düşünmüyorum , tutarlı ölçümler yapılamıyor.
5-30 yağ’ın 1.5 turbolarda kullanılmasını tavsiye etmiyorum.
Sanal vites oranlarında kullanmak ise sizi yavaşlatır , S modunda araç her koşulda daha hızlı .
5500 devirde vites atmanın şanzımanı koruma gibi bir durumu olmaz.
Diğer konularda katılıyorum size ?

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
13 bin kilometrede zaten bişey olmamalı. Hele bi 100 binleri bulsun. Demek istediğim şu bu cvt olayını açan bir kullanıcı var. Diğer tarafta da bizim gibi fc5 alma arefesinde olan kullanıcılar var. Şimdi ben bu konuları okuyunca ister istemez düşünüyorum. Saffet üçüncü de videoda sadece nasıl çalıştığını anlattı. Onu zaten biliyoruz. Ama isterdik ki yanına bir şanzıman ustası alıp evet bu şanzımanın böyle bir sıkıntısı var yada yok demesini. İçimize su serpmesi için sonuna kadar izledim.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2016 model honda civic fc5 kullanıcısı taksici ye cvt yi sordum. 240 bin km de olduğunu ve yağ bakımlarını düzenli yapıldığında 350 bine kadar gidebileceğini söyledi. düşünsenize aracı 240 binlerde ve cvt den hiçbir sıkıntı yaşamamış

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri