Sony XM-N1004 Anfi, Alpine SPG-17C serisi hoparlörler, SWE-815 aktif subwoofer

Peki double (pioneer-kenwood) din ana üniteye amfi bağlamadan nakamichi nin 25w rms değerli coaxlarından 2 takım yaptırsak nasıl olur dediğimiz gibi hafif bass- net mid- temiz tiz alabilirmiyiz, slim sub ve comp derken pahalıya gelecek :) gümbür gümbür ses istemiyorum buna mukabil bana yeterli gelirmi bu şekilde bir alışveriş

Aracınız
Peki double (pioneer-kenwood) din ana üniteye amfi bağlamadan nakamichi nin 25w rms değerli coaxlarından 2 takım yaptırsak nasıl olur dediğimiz gibi hafif bass- net mid- temiz tiz alabilirmiyiz, slim sub ve comp derken pahalıya gelecek :) gümbür gümbür ses istemiyorum buna mukabil bana yeterli gelirmi bu şekilde bir alışveriş
baya zaman geçmiş aradan ama ben de geçen gün hoparlör patlayınca arayışa girdim; gümbür gümbür ses istemiyorum , temiz net ses için ne yapabilirim diye bakıyorum. bagajı doldurmadan nasıl yapabiliriz ses işini bakalım yardımcı olanlar çıkar heralde :)

m2hamid

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FB7 2013
Ön kapılara hoparlörler geldi.

En kısa zamanda tak(tır)acağım.

Navitech ana ünitenin arızalanıp servislik olması şans oldu. Hem orijinal üniteyle, hem Navi ile, hem orijinal hoparlör, hem Alpine deneme ve ölçme şansım olacak.

Şimdilik etkili olan ve takılması nispeten kolay görünen ön tarafa taktıracağım. zaman içinde memnuniyet dereceme göre bunları arkaya taşıyıp koaksiyel SPG-17CS ile değiştirmeyi ve uygun bir anfiyle işi büyütmeyi düşünüyorum. Eğer olduğu gibi kullanacak olsaydım ben de [member=3]sk67a[/member] gibi bir takım SXE-1725S ile kotarabilirdim. Ama gelişimin önü kapansın istemiyorum.
Tabi bunlara zaman içinde uygun bir anfi güçlendirip gerekirse Alpine SWE-815 aktif subwoofer ile takviye yapmak da planlarım arasında.

Elimdeki Android telefonda Smart Tools paketi içindeki Ses Seviye Ölçer modülünü (Ayrı program olarak da Play store içinde bulunabilir) kullanarak ses trendlerini kayıt altına almayı düşünüyorum. Bir kaç tane de sinyal generator program ile (FG, Mega Audio) imkan bulabilirsem ses verip aynı şartlarda ölçüm yapacağım. Elinizde başka yardımcı yazılım varsa öğrenmek isterim.

Becerebilirsem kapıları kendim söküp değiştirmeyi düşünüyorum. Olmazsa, fırsat bulamazsam bir tesisatçıya baktırırım artık.

MediaMarkt - ALPINE SPG 17C2 16 cm 240 W 2 Yollu Hoparlör

ALPINE SPG-17C2

Hocam bu ses sisteminden memnuniyet durumunuz nasıl :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam bu ses sisteminden memnuniyet durumunuz nasıl :)
Bangır bangır istemeyen birisi olarak memnunum.

Olumsuzluklar:
1- 26 Litre hacim kaybı
2- Tizlerin en tatminkar gücü veremeyişi (asla kötü değil)