Sony XM-N1004 Anfi, Alpine SPG-17C serisi hoparlörler, SWE-815 aktif subwoofer

Aracınız
Civic FB7 2012
En sonunda kendi harici amfinin de iptaline karar verdim. Parazit varken dinlemek hiç keyifli değil.

Yeni amfi de yok. Ne yaptım? En başa döndüm neredeyse.

Ana ünitenin RCA audio çıkışları koltuk altındaki bir amfi ile yükseltiliyor, orada toplanan hoparlör çıkışlarından dağıtılıyordu.

Aynı ana ünitenin kendi hoparlör çıkışlarını iptal etmiştik. Onlardan RCA çıkışlarla aynı yere 4 çift kablo daha çektim ve tekrar doğrudan bağlamaya karar verdim. Bu kabloları elektrikçi klemensi ile ön/arka olarak ayırdım ve orada hazır bekleyen hoparlör kabloları ile birleştirdim.

RCA kablolar hâlâ duruyor. Amfi bulursam deneyebilir durumdayım.

Sonunda ses geldi, parazit gitti. Artık 1000W Sony gücü (!) yok, 4x40W Navitech gücü var.

Subwoofer hoparlörü yerine geri koymadığım halde bass kalitesi oldukça tatminkar. Test müziklerini denedim, hiç fena değildi.

Kapı içi yalıtım konusunu ihmal etmeyin arkadaşlar. Ne alırsanız alın, önce işe kapı içlerinden başlayın, o kadar!

Tabi kapı içlerinde mükemmel iş gören Alpine komponent set ile arka cam önündeki Alpine coaxial setin hakkını teslim edelim. Fabrikasyon hoparlör ile o sesin gelmesi mümkün değil.

30cm JBL, Kicker set yoksa, ne 20cm mini subwoofer, ne de koltuk altı slim bass vs ile zaman kaybetmeyin. Ben şahsen subwoofer hoparlörü bagajda tutmaya gerek duyacağımı sanmıyorum artık.

GPS antenin altındaki körlenmiş kablolar, hoparlör çıkışları. Onları bağlayıp torpido-sağ kapı eşiği, sağ koltuk altı güzergahı üzerinden geçirerek hoparlörler ile birleştirdim.

Göğsün içi: What a mass!
e274d1cb05b747626d30c6ea09ec1afd.jpg
59173edec02fc6227c8f99580fb1e363.jpg

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri