Start-Stop

Arkadaşlar selam, 2018 model dizel executive aracim su an da 16.000 km de. Son 3 gundur start-stop devreye girmiyor. Hata olarak aküyü gösteriyor( sanirim gücü azaldi) benim sorum bu yas ve km de akü de sorun olabilir mi? Bir de aku degisimi gerekirse servis ücretsiz yapar mi? Bilen tecrübelerini paylasirsa mutlu olurum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Arkadaşlar selam, 2018 model dizel executive aracim su an da 16.000 km de. Son 3 gundur start-stop devreye girmiyor. Hata olarak aküyü gösteriyor( sanirim gücü azaldi) benim sorum bu yas ve km de akü de sorun olabilir mi? Bir de aku degisimi gerekirse servis ücretsiz yapar mi? Bilen tecrübelerini paylasirsa mutlu olurum.

Akü bitik ise değişirler, ama şuan sizinkini şarj ederler diye tahmin ediyorum gidip baktırmanızda fayda var en azından şarj ederlerse ikinci hatası olursa değişirler.

Teşekkür ederim, 1-2 gune giderim servise.

Hocam benim arac 19 binde(hr-v).
Bende de ayni sorun olmustu.
Surekli sehirici, dusuk devir giderseniz sarji yeterli miktarda yapamiyor. Biraz uzun km 3000 devir falan gidin, aku eski haline gelir. Bu cozum olmaz ise servise gidersiniz.

Hocam benim arac 19 binde(hr-v).
Bende de ayni sorun olmustu.
Surekli sehirici, dusuk devir giderseniz sarji yeterli miktarda yapamiyor. Biraz uzun km 3000 devir falan gidin, aku eski haline gelir. Bu cozum olmaz ise servise gidersiniz.

Ya aslında gunluk 80 km yol yapiyorum istanbul icinde. Trafige cok az giriyorum. Ama 110-120 km hizlarda 7-8 dakika ilerliyorum. Dedigin gibi olabilir. Ben bi Kocaeli yapayim en iyisi

Geri