Su eksiltme sorunu

Sa arkadaşlar 2007 fd 6 elegance otomatik civic kullanıcısıyım aracımda bir sorun varda birkaç ustaya götürdüm ama sağlıklı bir yanıt alamadım birde size danışayım dedim sorun şu : aracım da su eksiltmedi oluşuyor ama kaçak Yok , yağa da karıştırmıyor egzozdan da atmıyormuş
Ancak su eksiltmesi araç yüksek devirlere çıktığında oluşuyor sizce sorun nerede olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sa arkadaşlar 2007 fd 6 elegance otomatik civic kullanıcısıyım aracımda bir sorun varda birkaç ustaya götürdüm ama sağlıklı bir yanıt alamadım birde size danışayım dedim sorun şu : aracım da su eksiltmedi oluşuyor ama kaçak Yok , yağa da karıştırmıyor egzozdan da atmıyormuş
Ancak su eksiltmesi araç yüksek devirlere çıktığında oluşuyor sizce sorun nerede olabilir

Kaç bin km de aracınız lpg var mı ?

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Hocam sizin sorununuz araba ısındığında gerçekleştiriyordur. mutlaka bir yerden sızdırıyordur bu durumu da seyir halinde olduğunuzdan fark etmeyebilirsiniz
Yağa karıştırmıyor diyorsunuz
Hortumlarda (lpg beynine giden hortumlarda dahil )çatlak olmuş olabilir
Kelepçeler sızdırıyor olabilir
Radyatörde çatlak olabilir
Araç çok sıcakken alttan üstten detaylı bir şekilde takip edin
İnşallah çözensiniz

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Radyatör kapağınız orjinal olmalı. Kırmızı antifiriz koyun. Motoru sıkışturın. Ardından azaltma olunca borular kontrol edilir. Su iz yapmaz. Sıcak ve basınç arttıkça kaçak olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Araçta lpg varsa eğer , lpg yi sıvıdan gaz haline geçirmek için regülatör soğutma suyu sıcaklığından faydalanır. Yüksek devirlerde sıcaklık artacağından bu lpg regülatörünün contalarından kaçırıyor olabilir. Diyafram patlaksa eğer kaçırmaması çok küçük ihtimal. Radyatör ve motordan eminseniz eğer lpg regülatörüne bakın. Eğer kaçak varsa kireçlenme yapacaktır yada antifiriz iz yapar regülatör üzerinde

iPhone cihazından gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
LPG regülatörüne ve borularına baktırdım hiç bir sorun yık dediler radyatör kapağını da değiştirdim ve radyatörde de çatlak Yok ama bi ihtimal devirdayım borusunda çatlak var dediler sizce sorun bu olabilir mi

Suyun geçtiği her yerden yapabilir. İhtimalleri yüksekten düşüğe doğru,sık karşılaştığımız sorunları dile getiriyoruz. Çözülürse bizimle de paylaşırsanız seviniriz.

iPhone cihazından gönderildi.

Geri