şuana kadar en düşük ortalamam.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Trip butonunu kurcalarken genel tüketimi kaybettim. Genel tüketime nereden bakabiliyorum?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Tekrar tripe basarak aynı ekrana ulaşmanız lazım.

Ben aradım taradım bulamadım. Bugün de 1000 bakımı için servise götürdüm aracı. Orada belirttim. Servisteki elemanlar içeriden daha bilgili birilerini çağırdılar. Eğer sıfırlama yaptıysanız bir daha o veriye ulaşmanız mümkün değil dedi eleman. Ben TRIP A oluşturmaya çalışırken sıfırlamıştım ve tüm veri kaybolmuş. Bana epey saçma geldi. Aracın ilk günden itibarenki tüketimini silemiyor olmam lazım. Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ama daha önce kullandığım tüm araçlarda da durum bu şekildeydi. Genel tüketim verisi sıfırlanmıyordu.

mkkadi

0
Ben aradım taradım bulamadım. Bugün de 1000 bakımı için servise götürdüm aracı. Orada belirttim. Servisteki elemanlar içeriden daha bilgili birilerini çağırdılar. Eğer sıfırlama yaptıysanız bir daha o veriye ulaşmanız mümkün değil dedi eleman. Ben TRIP A oluşturmaya çalışırken sıfırlamıştım ve tüm veri kaybolmuş. Bana epey saçma geldi. Aracın ilk günden itibarenki tüketimini silemiyor olmam lazım. Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ama daha önce kullandığım tüm araçlarda da durum bu şekildeydi. Genel tüketim verisi sıfırlanmıyordu.

Civicte 2 tane veri tutan A ve B seçenekleri var. Sıfırlarsanız ikisi de siliniyor. Bunları sıfırlamayı trip tuşuna basarak yapabileceğiniz gibi araç menüsünden de otomatik ayarlarla yapabilirsiniz.

Ibiza, Caddy, Superb kullanmış birisi olarak 3 tane veri tutuyorlar. Birisi başlangıçtan itibaren. Birisi yakıt aldıktan itibaren. Birisi de uzun süreli. Uzun süreli silinmiyor ama orada da süre sınırı var. Yani belli bir süre kayıt oluşturduktan sonra otomatik sıfırlıyor kendini.

ywzckr

0

Eğer trip A yi sifirlarsaniz genel tuketimi sifirlarsiniz genel tuketimi ortalama hizi trip a uzerinden okuyor, eger trip b yi sifirlarsaniz genel tuketimi ve ortalama hizinizi degistirmez. O yuzden depo doldurdukca trip b yi sifirlayarak kullanmak daha mantikli, bu sayede aracin ilk gununden beri ortalamanizi trip a sayesinde gorebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Eğer trip A yi sifirlarsaniz genel tuketimi sifirlarsiniz genel tuketimi ortalama hizi trip a uzerinden okuyor, eger trip b yi sifirlarsaniz genel tuketimi ve ortalama hizinizi degistirmez. O yuzden depo doldurdukca trip b yi sifirlayarak kullanmak daha mantikli, bu sayede aracin ilk gununden beri ortalamanizi trip a sayesinde gorebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkürler. Dediğiniz şekildeymiş. Tecrübe ederek öğrenmiş olduk :)

Yol bilgisayarı size kesin bilgi vermez ve bir algoritma ile kullanım tarzınıza göre yapar. %100 doğru cevap vermesi için depodaki kalan hacmi ve enjektör den geçen anlık yakıt bilgisini reel olarak okuması lazım ki ne deponuzda ne de yakıt hattında böyle bir flow sensör yok.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam doğru söylüyorsunuz tabiki doğru değerleri vermez ama benim bu konuda kafama takılan yol bilgisayarı 4.1 in üstüne çıktığı zaman tam veriyi yakalıyorum ekranda yazan ile yaktığım yakıt aynı oluyor?

Geri