Sürekli spor modunda kullanmak

mturker

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar 2021 model fc5 1.5 vtec turbolu 182 ps aracım var. Bu aracı sürekli spor modunda kullanmak uzun vadede araca zarar verir mi veya yorar mı? Şanzımanı motoru süspansiyon takımı vs..?
Merhaba,
Malesef yorar çok yakar hirpalanir subap ayarlarınız erken bozulur.
Süspansiyonu etki etmez.
Eco modu bile şehir içinde 36 km hız a kadar trafik olan yerde kullanın diyorlar, uzun yolda hızlı yolda vs hiç bir etkisi yoktur. Onunda bilgisini paylaşayım.

Honda madness

Aracınız
Civic FK7 HB 2021
Merhaba,
Süspansiyonu etki etmez.
Eco modu bile şehir içinde 36 km hız a kadar trafik olan yerde kullanın diyorlar, uzun yolda hızlı yolda vs hiç bir etkisi yoktur. Onunda bilgisini paylaşayım.

Honda madness
Anladım çok teşekkür ederim cevabınız için

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba,
Süspansiyonu etki etmez.

Honda madness
kusura bakmayın biraz güldüm yazdıklarınıza :) s modu aracın daha yüksek devirde vites değiştirmesine ve ayagınızı gazdan çektiğinizde biraz kompresor yapmasına sebep olur daha cok sportif kullanım içindir ama aracı hiçbir şekilde yormaz bir ayarını bozmaz. olusabilecek tek eksi yönü aracın fazla yakması olur o da yuksek devir de vites attıgı için eko modu şehir içinde kullanımı daha uygun gaz tepkimesini düşürür klima sogutma performansını düşürür. ben yıllardır aradaki farkı gözlemlerim arada bi olumlu fark görmedim bosuna gaz tepkimesini düşürmege degmez tabi bu benim fikrim saygılar...

mturker

Özel Üye
kusura bakmayın biraz güldüm yazdıklarınıza :) s modu aracın daha yüksek devirde vites değiştirmesine ve ayagınızı gazdan çektiğinizde biraz kompresor yapmasına sebep olur daha cok sportif kullanım içindir ama aracı hiçbir şekilde yormaz bir ayarını bozmaz. olusabilecek tek eksi yönü aracın fazla yakması olur o da yuksek devir de vites attıgı için eko modu şehir içinde kullanımı daha uygun gaz tepkimesini düşürür klima sogutma performansını düşürür. ben yıllardır aradaki farkı gözlemlerim arada bi olumlu fark görmedim bosuna gaz tepkimesini düşürmege degmez tabi bu benim fikrim saygılar...
Gülmek serbest
Üstad S modda sende farkındasın ki pedal commerter gibi gaz tepkimesi on plana çıkıyor, kendin diyorsun daha yüksek devir diye sürekli yüksek devirde kullanım sizce uygunmu?

Honda madness

Aracınız
Civic FC5 2019
Eco mod lpg li arabalarda gereksiz bence.
Benzinli araçlarda da şehir içi yoğun trafikte faydalı.
Spor mod bildiğim yakıta yüklenir o da kullanmanızla orantılı olur. S modda sakin kullanırsanız o da yakıta çok fark ettirmez. Subap ayarlarına etkisini bilmiyorum

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Gülmek serbest
Üstad S modda sende farkındasın ki pedal commerter gibi gaz tepkimesi on plana çıkıyor, kendin diyorsun daha yüksek devir diye sürekli yüksek devirde kullanım sizce uygunmu?

Honda madness
tabiki uygundur. honda motorundan bahsediyoruz. söz konusu saglamlık bide söyle birşey var ben fc5 ile 25 dk 6000 devirde 215 limitorde gittiğimi biliyorum izmir istanbul otobanında en ufak bir yag yakma hararet yapma vs söz konusu olmadı saglıklı bir motorsa zaten olamaz. ki gunluk kullanımda istediğiniz kadar sert kullanabilirsiniz aracınızı içiniz rahat olsun

mturker

Özel Üye
Eco mod lpg li arabalarda gereksiz bence.
Benzinli araçlarda da şehir içi yoğun trafikte faydalı.
Spor mod bildiğim yakıta yüklenir o da kullanmanızla orantılı olur. S modda sakin kullanırsanız o da yakıta çok fark ettirmez. Subap ayarlarına etkisini bilmiyorum
Aynen LPG de bı anlamı yok
S modun da sakini yok hocam, S ye alınca aracın sesi bile değişiyor. Sal beni gidicem diyor araç.

Honda madness

Geri