Civic FC5 Tampon ve gövde arasında renk farkı

Aracınız
Civic FC5 2018
Serviste araç katologlarini incelerken görmüştüm plastik aksam ile kaporta renk tonu farklılığı normal olduğu yazıyordu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Zamanla güneş vb etkilerden sararsa bi ihtimal kabul edilir ama yeni araçta bu farklılığıda normal kabul edeceklerse vay başımıza... hocam araştırıyorum bakalım can sıkıcı birşey çıkmaz inşallah

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Serviste araç katologlarini incelerken görmüştüm plastik aksam ile kaporta renk tonu farklılığı normal olduğu yazıyordu

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Boya ayni boyaysa renk farkliligi neden olsun hocam ya boya plastikle kimyasal uyumu olmaz yada astar atmadan boyarlar farklilik yolur yoksa ayni boyayla astar atilan boyanan renkte farklilik olacagini sanmiyorum guneste zamanla renk degisir orasi ayri. Birde diger araclarda ton farki boyaninca belli olur siyah ve beyazda cok belli olmaz. Biz resimden anlayamayiz arkadasi rahatsiz ediyorsa uste boya atilip atilmadigini kontrol ettirse iyi olur bmw de bile bayide araci carpip sifir diye satmislar adam davayla parasini almisti. Tabi arkadasin arac mayis vb. cikisli olup bayi onu 4 aydir guneste bekletttiyse boya da sararmis olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim araçta aynı şekilde, bir netice aldığınız takdirde bizimlede paylaşırsanız seviniriz

Bende böyle bir sorun yok ama aracın yeni olduğundan emin miyiz, fabrikadan çıkışı için beklediniz mi yoksa araç hazır mıydı? İzmir çevreyolunun forum bornova ayrımında, viyadüğün altında 200-300 tane renault fluance bekletiliyor sizinki de böyle bir şeye maruz kalmış olmasın

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende böyle bir sorun yok ama aracın yeni olduğundan emin miyiz, fabrikadan çıkışı için beklediniz mi yoksa araç hazır mıydı? İzmir çevreyolunun forum bornova ayrımında, viyadüğün altında 200-300 tane renault fluance bekletiliyor sizinki de böyle bir şeye maruz kalmış olmasın

Yok hocam Kasım aracı hatta fabrikadan gelişini bekledim bi kaç gün. Sizde ki de beyaz renk mi yakından kontrol ettiniz mi

Aracınız
Civic FC5 2018

Aracınızın belirli bölgelerini gün ışığında kontrol etmenizi öneririm

Yok be
Yok hocam Kasım aracı hatta fabrikadan gelişini bekledim bi kaç gün. Sizde ki de beyaz renk mi yakından kontrol ettiniz mi

Benimki beyaz değil ondan bende yok dedim. Diğer renklerde olacağını düşünmüyorum zaten. Eğer beklediyseniz de şöyle olmuş olabilir tamponların boyanma bandıyla kaportanınkı aynı olmadığından daha önce boyanmış veya nemli ortamda kalmış bir tampon da takılmış olabilir. Başka da bir sebep aklıma gelmiyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Yok be

Benimki beyaz değil ondan bende yok dedim. Diğer renklerde olacağını düşünmüyorum zaten. Eğer beklediyseniz de şöyle olmuş olabilir tamponların boyanma bandıyla kaportanınkı aynı olmadığından daha önce boyanmış veya nemli ortamda kalmış bir tampon da takılmış olabilir. Başka da bir sebep aklıma gelmiyor

Gün içinde park halinde sık sık civic görüyorum beyaz renk olanları kontrol edicem. Servise gitmeden önce de muhakkak @ywzckr hocamın dediği gibi boya ölçümü yaptırıcam. Özellikle kaputla tampon arasındaki ince uzun parçada ki boya farkı çok bariz ve rahatsız edici. Bakalım ne çıkacak hakkımızda hayırlısı...

Geri