Tampondaki çizikleri en uygun ve hızlı nasıl hallettirebilirim ?

Ad Soyad
Bayram Aktaş
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba Arkadaşlar,

Aracıma 2'dir sürtüyorlar bunun gibi 2 3 tane tamponda çiziğim var. İstanbulda normal ama benim acayip gözüme batıyor.

En uygun ve hızlı bir şekilde nasıl hallettirebilirim ve bana ne kadara patlar güncel fiyatlar hakkında bilgim yok. Ayrıca o bölge lokal mi yapılır yoksa tampon vs komple boyanır mı ?

Konu hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.

WhatsApp Image 2022-11-17 at 09.32.33.jpeg

mturker

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Aracıma 2'dir sürtüyorlar bunun gibi 2 3 tane tamponda çiziğim var. İstanbulda normal ama benim acayip gözüme batıyor.

En uygun ve hızlı bir şekilde nasıl hallettirebilirim ve bana ne kadara patlar güncel fiyatlar hakkında bilgim yok. Ayrıca o bölge lokal mi yapılır yoksa tampon vs komple boyanır mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 269948
Hocam geçmiş olsun bu tip çizikler için kaportaciya gidip para vermenin mantıklı oldugunu düşünmüyorum,
Aracınızın renk konusunda avantaşli olduğunuzun farkindasinizdir illaki,
Yapmaniz gereken Rutus için bı yerden boya temin edip orayı rutuslemek 2 gün kadar bekletip kalın pasta cila yapmak ...
Fotodaki gibi rahatsız etmeyecek sizi emin olun, tampondur illaki ufak defek surtmeler oluyor.

Honda madness

Ad Soyad
Bayram Aktaş
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba

Bunlar için boyattırmaya değmez hocam. Bugün boyattıracaksınız 2-3 gün sora biri daha olacak.
En güzeli rötuş boyası alın. Ufak tefek bu tarz çizikleri kendiniz elle doldurun gitsin. Zaten beyazda çok göze batmıyor.
Hocam bir keresinde almıştım renk tutmuyor ki, o yüzden çok farklı duruyor pek tercih etmedim.

Hocam geçmiş olsun bu tip çizikler için kaportaciya gidip para vermenin mantıklı oldugunu düşünmüyorum,
Aracınızın renk konusunda avantaşli olduğunuzun farkindasinizdir illaki,
Yapmaniz gereken Rutus için bı yerden boya temin edip orayı rutuslemek 2 gün kadar bekletip kalın pasta cila yapmak ...
Fotodaki gibi rahatsız etmeyecek sizi emin olun, tampondur illaki ufak defek surtmeler oluyor.

Honda madness

Teşekkür ederim hocam lakin renk tutmuyor bir keresinde almıştım sprey olarak olmadı maalesef.
Autokingler falan halletmez mi acaba ? Bir göstermem lazım ne kadar ister bilemedim.

mturker

Özel Üye
Hocam bir keresinde almıştım renk tutmuyor ki, o yüzden çok farklı duruyor pek tercih etmedim.

Teşekkür ederim hocam lakin renk tutmuyor bir keresinde almıştım sprey olarak olmadı maalesef.
Autokingler falan halletmez mi acaba ? Bir göstermem lazım ne kadar ister bilemedim.
Üstad im renk olarak internetten hazır seklinde alma bizzat boya satan yerden almanı öneririm.
Ve çok kalın sürmeyin tabi cirlop gibi de olmaz %75 iyi olur.
İnce rutusleyin 2 gün bekleyin sonra bı yerden pasta bulun elinizle dahi yapsaniz güzelleştirir orayı siyah gozukmesinden daha iyidir.

Honda madness

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba Arkadaşlar,

Ekli dosyayı görüntüle 269948
Sanayiye gidin, boya mağazası bulun, aracın kapı etiketinde boya kodunuz yazar çalışan arkadaş oraya bakar size koda uygun beyaz boyanızı küçük bir kapta verir...Ordan bir adet küçük fırça alın, hafif hafif sürün gitsin...Kolay gelsin...size masrafı 50 tl felan... ...

Yok ben daha elit bişey istiyorum diyorsanız oto King gibi küçük Onarım yapan yerler var oraya gidip sormak lazım...

Ben kendim rutuj yaptım araçlarıma..çok göze de batmıyor beyaz olduğu için açıkçası..Saygılar

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2021
Beykent sanayideki boyacıda daha önce füme renkli Corolla için sprey boya yaptırmıştık, rengi çok güzel tutturmuştu. Aracın başına boya ustası kendisi de geçip birkaç test yaparak renk tonundan emin oldu, sadece boya koduna göre boya basmıyor şişeye. Sonuçta araçların boyası zamanla yıpranıyor, basit internetten sipariş vererek alacağınız boyalarda renk tutmayabilir.

Autoking Beylikdüzü'de 3 ay önce tamponu boyattım ancak pişman oldum. Boya akmıştı ve bu akıntı ele ciddi anlamda geliyor. Sprey boya alıp kendim boyasam en fazla boyayı akıtırdım zaten. Ayrıca tamponda üst taraftan 1-2 milimlik ayrıklık oluştu. Ufak tefek şeyler için kesinlikle tamponda çıkar-tak yapılmasını önermiyorum.

İşlem öncesi ve sonrası fotoğraflarını ekliyorum, karar sizin.

Ekli dosyalar

• IMG_20220817_082311.jpg
    IMG_20220817_082311.jpg
    241.9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20220819_113557.jpg
    IMG_20220819_113557.jpg
    79.7 KB · Görüntüleme: 19

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Çizik yerler lokal boya ile halledilir nasılsa tamponda temiz iş istiyorsanız başka şansınız yok rötuş boya bu kadar büyük alanda daha kötü durur İzmir’de olan arkadaşlara şurayı tavsiye ederim işçiliklerinden çok memnun kalmıştım.

Geri