Civic FB7 Tavan aydınlatma lambasını öndeki 2 okuma lambalarına bağlayarak senkronize etme.

Ad Soyad
Aziz Barış
Aracınız
Civic FB7 2013
Değerli arkadaşlar uzun zamandır aklımda olan bir geliştirme uygulamasını hayata geçirdim. FB7 de bulunan tek tavan aydınlatma lambasını (yetersiz olduğundan) önde yer alan ve pek de kullanılmayan kapılardan bağımsız olan 2 li okuma lambalarına bağladım. Artık kapıları açınca hem ortada yer alan tekli tavan aydınlatması hem de önde yer alan 2 adet okuma lambaları beraberce yanıyor ve kapıları kapatınca beraberce sönüyorlar. Ayrıca öndeki okuma lambaları yine kendi ayrı düğmeleri ile açılıp kapanabiliyorlar. Bununla birlikte ampullerini de lede çevirince muazzam bir aydınlatma oluştu. İhtiyacımız olan tek şey yarım metre kaliteli bir elektrik kablosu, kabloyu geçirmek için bir tel parçası ile bir tornavida. Resimleri pek yakında yükleyeceğim. Sevgiyle kalın.

Ben mi yanlış anladım diye 2 kez okudum ama yine aynı şekilde anladım. Öndeki lambalar için sunroof düğmesinin sağında ön tarafın lambasını kontrol eden tuş var zaten. Off konumunda tamamen kapalı sadece dokununca yanan okuma lambaları aktif olur ama door tarafına çekerseniz orta tepe lamba gibi kapı açılışında ya da uzaktan kumandadan kapıları açınca yanarlar kontağa anahtarı sokunca ya da çalıştırınca kademeli olarak sönerler. Yine arabayı stop ettiğinizde otomatik olarak kapı açmadan yanarlar. Yanlış anladıysam biri anlatsın lütfen

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben mi yanlış anladım diye 2 kez okudum ama yine aynı şekilde anladım. Öndeki lambalar için sunroof düğmesinin sağında ön tarafın lambasını kontrol eden tuş var zaten. Off konumunda tamamen kapalı sadece dokununca yanan okuma lambaları aktif olur ama door tarafına çekerseniz orta tepe lamba gibi kapı açılışında ya da uzaktan kumandadan kapıları açınca yanarlar kontağa anahtarı sokunca ya da çalıştırınca kademeli olarak sönerler. Yine arabayı stop ettiğinizde otomatik olarak kapı açmadan yanarlar. Yanlış anladıysam biri anlatsın lütfen

Ben fb7 premium ve elegance in sizin anlattığınız gibinoldugunu biliyorum.

Konuyu açan arkadaşımız in aracı dream olabilir mi?

Orta dediği için kesinlikle elegance değil, sunroof dan dolayı tavan lambasi geride zaten.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Bende öyle biliyorum...Civic araçlarımızda ön kapı lambaları ile arka tavan lambası sekronize şekilde yanar söner....Tamda dediğiniz gibi. Diye biliyorum.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7 Dream ve Premium paketlerde kapılar açıldığında sadece orta lamba yanar ve söner, elegancelerde ise sunroof nedeniyle ön lambalarda ayrıca kapı açılınca yanma için ayar switchi mevcut. Kafa karıştıran elegance ve diğer paketlerdeki bu farklılık.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
FB7 Dream ve Premium paketlerde kapılar açıldığında sadece orta lamba yanar ve söner, elegancelerde ise sunroof nedeniyle ön lambalarda ayrıca kapı açılınca yanma için ayar switchi mevcut. Kafa karıştıran elegance ve diğer paketlerdeki bu farklılık.
Bende FB7 eco premium vardı ön kapılar açılınca... Ön tepe ve arka lamba aynı anda yanıyordu...kapı kapanınca 2 /3 sn sonra kapanıyordu..En azından ben öyle hatırlıyorum.

Şuan Fc5 eco elegance var...onda da durum aynı...door yazan tuş açık olduğunda

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
anladığım kadarıyla donanım farklılığı var, benim araç elegance zaten anlatıldığı gibi birlikte yanıp birlikte sönüyor.

Ad Soyad
Aziz Barış
Aracınız
Civic FB7 2013
Değerli arkadaşlar benim araç fb7 premium paket ve premium larda sunroof olmadığından buna bağlı olarak durum farklı ön harita lambaları ile arka tavan lambası bağımsız yanmakta bu yüzden kendim senkronize ettim artık kapıları açıp kapatınca veya kumandaya bağlı olarak toplamda 3 adet lamba (ön 2 adet harita lambaları ile normal tekli klasik tavan aydınlatma lambası) tavanda hep beraber yanmakta ve sönmekte çünkü harita lambaları sadece okuma amaçlı tavandaki butonlara basılınca yanmakta ve sönmekte yani kapılara bağlı değildi, en azından benim 2013 de durum böyleydi çözd
m bu durumu gecikme için kusura bakmayın sevgiler..

Makyajlı premium da senkron var diye hatırlıyorum.

Makyajsız dream ya da premium nasıldır hiç bilmiyorum

Geri