Civic FC5 Tavsiye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motor garantisine bir sıkıntı oluyormu bununla ilgili çekincelerim var araç suan 3bin km de

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

Bildiğim kadarı ile motor garantisi biter ama LPGnin garantisi ile bunu telafi edebilirsiiniz bence, risk alma kararı sizin.

Aracınız
Civic FC5 2016
1.5 turboya lpg taktırmanı kesinlikle tavsiye etmem. Beklediğin tasarrufu sağlamanın imkanı yok. Burada kendinize sormanız gereken 2 soru var.
Araçtan ne bekliyorum?
Benzin giderleri beni zora sokar mı?
1.6 lpg li atmosferik olan araç ara hızlanması olsun, cvt şanzıman olsun insanı özellikle uzun yolda yoran bir araç.
1.5 Turbo ise çok fazla söyleyecek bir şey yok.

Örnek verecek olursam ben şuan lpgli 2016 fc5 kullanıyorum. Çok fazla araç başındayım 2 senede yaklaşık 70 bin km yaptım. Benzin beni bu şartlarda yoracağı için lpg tavsiye ettim. Bu kadar fazla km yapmasam tercihim kesinlikle 1.5 t olurdu.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bence beklemeniz bile gereksiz, Civiclerdeki 1.6 atmosferik makinenin R16 motoru FD6larda zaten LPG uyumunu uzun süre ispatlamış bir motor.
İyi bir montajla benzinden hissedilir fark yaşamadan binebilirsiniz, hatta doğru montajla yüksek ihtimal 1.6 Ecolardaki VTEC teklemesi ile dahi karşılaşmazsınız.
Sonradan Honda kit diye tabir edilen BRC sequent 32 montajı yaptırmıştım ama maalesef dibine kadar hissediyordum teklemeyi,şuan Eco elegance var çok daha nadiren hissediyorum teklemeyi.
Ya montajı yapan yer işini , sizin söz ettiğiniz kadar başarılı yapmadı ya da ben cvt ye alıştım ? Şu bir gerçek ki benim açımdan yılda 25-30 bin km yapmadığım sürece,benzinli bir araç alıp LPG kesinlikle taktırmam. Ya turbo yada Eco diyorum ki olası sorunda muhattap bulabileyim.

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam sifir almissiniz, daha arac 3 bin km'de, neden bu kadar kisa zamanda araci degistirme yada lpg taktirma karari verdiniz? Cok km yapmiyorsaniz, bence hiç birsey yaptırmayın, satip tekrar alsanız zorunlu aksesuar fiyati binecek bayide. Bence en temizi ekim kasimi bekleyip ondan sonra bir karar vermek, bayilerde arac sayilari artsin biraz.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri