Civic EK Tekleme egzoz patlamasi

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Önacelikle iyi aksamlar benim 1996 model 1.6 ies bir aracim var bugun basima gelen bir olay hakkinda yardimci olabilecek varsa sevinirim

Arac yolda giderken bir anda gaz kesmeye ve egzozda patlama olmaya basladi 1.500 deviri gecmiyor eve geldim o sekilde 20 30 ile ve aracimi 20 dk dinlendirdim tekrar ciktim ilk 1 2 dk problem yok gaztepkisi filan gayet iyi vites gecisi normal ancak belirli birsure sonra gaz verince yigilma ve sanki araci biri tutuyor gibi bir his oluyo ve arac gene 1.500 deviri gecmiyo bu konu hakkkinda bilgisi olan varmi sanzuman diyen oldu benzin pompasi diyen var benzin filtresi diyen var arac herhangibir ariza yakmiyo yardimci olabilek varsa sevinimir iyi forumlar .

SM-J250F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınızın ateşleme sistemi ile ilgili problem/arıza oluşmuş...Benzinli otomatik vites aracınız zaten...dolayısıyla işiniz lpg li araca göre daha kolay... @Ugurars size de aynı şeyleri yazacaktım aradan çıkmış oldu :)

Benzinli aracımda aynı olay başıma geldi...sorunu söylüyorum... %98 ATEŞELEME BOBİNİ yanmış yada ömrünü tamamlamış yenisi ile değişince sorun çözülecektir..Diğer düşük ihtimal Bujilerinizden ömrü biten var..
Ateşeleme bobinine ve bujilerinize baktırın sorun çözülecektir...iyi günler

Son düzenleme:
Geri