Civic FB7 Tekleyip gazdan benzine geçme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan HighOne
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
ENES ERATA
Aracınız
Civic FB7 2014
Aracım 2014 model fb7 kasa eco elegance paket fabrikasyon tüplü. 97bin küsür kmde aldım. Şuan 101bin küsür kmde. Aracımı ilk aldığımda 100bin bakımı adı altında birçok masraf yaptım. Aracımı aldığım günden beri sadece total istasyonlarından gaz ve benzin alıyorum. Gazdayken aracım çok nadirde olsa hafif olarak tekleme yapıyordu. Her yiğidin yoğurt yiyişi var. Ben gaz bitip kendiliğinden benzine geçene kadar gazda kullanıyorum. Benzine geçincede total istasyonuna denk gelene kadar benzinde kullanıyorum. Sonra totalden gazı fulleyip devam ediyorum. Yine aynı şekilde samsundan istanbula dönüş için şehirler arası yolculuk esnasında gazım bitti. Tosyadaki total istasyonundan gazı fulledim. Ama aracım yolculuk boyunca okadar çok tekledi ki aracıma zarar vereceğini düşündüm. Hatta kendiliğinden 3-4 kere benzine geçti. Tekleme tek seferlikte olmadı peşpeşe uzun süreli oldu. Sonra ben detayları yakalamak için inatla gaza aldım. Sonra şunu farkettim. Aracım 2bin devirin altına düştüğünde 1500-2000 devir arasında yaklaşık 90-100km civarındayken tekleme yapıyormuş. Direksiyondan vites küçülttüğümde tekleme kesildi. tekleme çok ciddi boyutta aracıma daha büyük hasarlara sebep olabileceğinden korkuyorum. Şimdi size soruyorum arkadaşlar bu sorunu nasıl giderebilirim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri