Tork sensörü bobin arızası

Merhaba iyi günler arkadaşlar geçen gün yolda giderken direksiyon birden sertleşmeye basladi aracın ekranında direksiyon işareti çıktı sağ a çekip aracı kapatıp tekrar açtığım da eps ışığı gitmişti ve direksiyon düzelmişti bugün bilgisayar a baglattim arızası tork bobin sensörü arızası olarak geçiyor bu arıza nedir masrafı nedir

Aracınız
Civic FB7 2012
Bende de başladı 2 hafta önce. Tekrar marş yapınca düzeliyor. Ancak, belirsiz aralıklarla artıyor veya azalıyor arıza sıklığı. Serviste kontrol ettirdim "51-04 Tork Sensörü (sıcaklık)" şeklinde geçiyor kodu. Ama muhtemel 3 arıza olarak tanımlıyor cihaz, nokta atışı yapamadı.
1) kablo demetinde arıza
2) tork sensörü arıza
3) ECU arıza
tork sensörü arızasında sensör değişimi yok, kutu komple değişiyor.
Çözüm arıyorum ?
Bu konuda tecrübesi olan var mı?
Buna çözüm bulabildinizmi aynı problemi şuan ben yaşıyorum

Aracınız
Buna çözüm bulabildinizmi aynı problemi şuan ben yaşıyorum
Hayır, çözüm bulamadım, Ara sıra devre dışı kalıyor yine. Çok da üzerine düşmedim aslında. Hareketsiz halde direksiyonu sağ sol yaptığımda uğultu şeklinde ses geliyor, ayrıca direksiyonda hafif titreşim hissediyorum. Arıza verdiği gün bazen gün içinde 6-7 kere yaptığı olmuştu. Şimdilik 4-5 aydır yapmıyor.

Ad Soyad
Mehmet Emin Gülşen
Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar benimde başıma geldi. Bir usta LPG den kaynaklı olduğunu söyledi.Ustanın anlattığına göre Lpg marş kablosunu aracın direksiyon beyninden çekmişler. (Beyin sağ koltuk torpidonun alt tarafında sağda) Usta oradaki kabloyu iptal edince arıza lambası söndü. Şimdilik bir sorun yok olursa yazarım

Geri