Triger değişimi hakkında

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar. 2008 model aracımı yeni aldım. Araç 134.000 km de. Triger hiç değişmemiş. Ne yapmalıyım. Değiştirsem mi?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Civicte triger zincirdir ses yapmıyorsa ellemeyin . Hiç değişti mi bilmiyorum ama 120 binlerde klima kayışı,gergi kütüğü ve rulmanı değişebiliyor.
Kütüklü Gergi rulmanı INA (orjinal)
gergi rulmanı ABA (orjinal)
Kayışı da continental alabilirsiniz.
Bu 3 parçanın toplam maliyeti de ortalama 800-900 tl civarıdır.

06 HONDA 2234

Civicte triger zincirdir ses yapmıyorsa ellemeyin . Hiç değişti mi bilmiyorum ama 120 binlerde klima kayışı,gergi kütüğü ve rulmanı değişebiliyor.
Kütüklü Gergi rulmanı INA (orjinal)
gergi rulmanı ABA (orjinal)
Kayışı da continental alabilirsiniz.
Bu 3 parçanın toplam maliyeti de ortalama 800-900 tl civarıdır.

06 HONDA 2234
Teşekkürler. Bu soylediklerinizin değiştiği hakkinda bilgim yok. Acaba degismediyse ve degistirmezsek ariza yapinca sadece islevini mi kaybeder yoksa araca ciddi hasar verir mi?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Teşekkürler. Bu soylediklerinizin değiştiği hakkinda bilgim yok. Acaba degismediyse ve degistirmezsek ariza yapinca sadece islevini mi kaybeder yoksa araca ciddi hasar verir mi?

Kayış koparsa illa ki zarar verir. İyi bir ustaya gösterirseniz kayışın durumu hakkında size bilgi verir üzerinde çatlak falan varsa değişebilir.rulman da ses yapmaya başlar bir süre sonra. Rölantide çok rahat duyulur bu ses

06 HONDA 2234

Kayış koparsa illa ki zarar verir. İyi bir ustaya gösterirseniz kayışın durumu hakkında size bilgi verir üzerinde çatlak falan varsa değişebilir.rulman da ses yapmaya başlar bir süre sonra. Rölantide çok rahat duyulur bu ses

06 HONDA 2234
Tamamdır tekrar teşekkürler.

06 HONDA 2234

Nasıl bir ses olur hocam biraz tarif eder misiniz benim aracımda sanki plastik titriyor gibi ancak sizin bahsettiğiniz nasıl ? 120000 km civic otm fd6

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Nasıl bir ses olur hocam biraz tarif eder misiniz benim aracımda sanki plastik titriyor gibi ancak sizin bahsettiğiniz nasıl ? 120000 km civic otm fd6

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlk çalıştırmada şıkırtı şeklinde olur, kesik kesik şıkırdama yapar kaputu açıp dinlediğinizde sesin sağ taraftaki kayışın döndüğü yerden geldiğini farkedersiniz.Kış aylarında yapar yaz aylarında pek duymazsınız. Bu şıkırtı daha sonraları devamlı hale gelir ve ses gitgide artar,yaz ayında da duyulur hale gelir.

06 HONDA 2234

Geri