Civic FC5 Trim sesi için ön kokpit (konsol) nasıl sökülür.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar hepimiz olmasada buyuk kismimiz bu trim sesinden çok rahatsız bir çok sınıf araçta olduğu gibi bizimde rahatsız olduğumuz konulardan birisi trim sesi bazıları silikon bazıları özel üretim 104 gibi markalarla bende bu sınıftayım :) düzeltmeye çalışıyor malum kış aylarında bu sesler yukarı doğru pike yaparak artıyor soğuktan dolayı buzusme yada sıcaktan genleşme durumlarından.

Ön konsolda her noktada esnek malzeme kullanılmadığı için trim sesi buralarda var

Geçtiğimiz hafta sonu ön konsolun üstünde bulunan hoparlör garip trim sesi yapınca sökmek istedim çok kolay bı sekilde çıktı tırnaklara keçe yapıştırılarak yerçekimine bırakılmış sadece çıkarması kolaydı

Sesin ordan gelmediğini anlayınca direksiyon üzerindeki parçaya yöneldim ama kısacık bı araştırma yaptım nasıl sokerim bı video buldum mutlaka birilerine faydası dokunur diye düşünüyorum adam bildiğin parça parça dağıttı konsolu sonra geri topladı

Bende bu keçeden bulup belli başlı birleşim noktalarinda denemeyi düşünüyorum. Eğer böyle bir girişimde bulunursam buradanda paylaşımda bulunucam mutlaka

Benden önce yapan olursa dört gözle bekliom bak

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bende gösterge üzerimdeki siperliği sökme videosu arıyordum. Bulduğum iyi oldu. GPRS aparatinin vidası gevşeme yapabiliyor demişti bir paylaşımda Arkadaşın birisi. Önden gelen zirilti sesi o siperlige basınca geçiyor. Bende söküp onun vidalarını sikayim barı

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynı trim sesi benim araçtan da geliyordu. Hoparlörü söktüm ve hoparlör kablosunun hoparlör kısma bağlanan plastik swiçin ses yaptığı farkına vardım . Kumaş bantla bantlandık sorun halloldu fakat bu sefer hoparlör tam oturmadı sağ köşesinde açıklık var sizde de aynı durum oldu mu ?IMG_4087.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Evet maalesef bu ses var hava koşullarına göre değişik ritimler oluyor :) özellikle yazın klima açıkken hemen fan borusu üzerinde olduğu için direkt hoparlörü soğutuyor buda hoparlörün kecesini sertlestiriyor ve istemsiz titreşim sesleri oluşuyor en azından düşüncem bu

Sizin yaptığınızi denedim bende ama çare olmadı bende hoparlör ile fan borusu arasına kalın bir sünger serip hoparlörün ağırlığını aldım ses yok bakalım başka nelere gebe günler :)

Fakat en büyük sorun şu bunu rahatlıkla söyleyebilirim bizim yollarımız böyle merdiven gibi olursa stebze yollarda ömrümüz geçerse ne kadar gitmem destekte ah o parke yollar yokmu daha bir çok aracın bir çok noktası gevşeyip boşluk yapicak ne kadar da sesleri kessek başka yerlerden mutlaka patlak verir ama işte bizdekide kulak duymazssak rahat edemiyoruz :)

Evet maalesef bu ses var hava koşullarına göre değişik ritimler oluyor :) özellikle yazın klima açıkken hemen fan borusu üzerinde olduğu için direkt hoparlörü soğutuyor buda hoparlörün kecesini sertlestiriyor ve istemsiz titreşim sesleri oluşuyor en azından düşüncem bu

Sizin yaptığınızi denedim bende ama çare olmadı bende hoparlör ile fan borusu arasına kalın bir sünger serip hoparlörün ağırlığını aldım ses yok bakalım başka nelere gebe günler :)

Fakat en büyük sorun şu bunu rahatlıkla söyleyebilirim bizim yollarımız böyle merdiven gibi olursa stebze yollarda ömrümüz geçerse ne kadar gitmem destekte ah o parke yollar yokmu daha bir çok aracın bir çok noktası gevşeyip boşluk yapicak ne kadar da sesleri kessek başka yerlerden mutlaka patlak verir ama işte bizdekide kulak duymazssak rahat edemiyoruz :)

Açıkçası stabilize yollar da titreşim olduğunda bu ses geliyordu. Hatta trim sesi son 1 ay içinde gelmeye başladı. Ses gelir mi diye çok Çukurlu Yollara girdim ama nafile sadece stabileze yolda geliyor. O konuda size katılıyorum benim de tahminim o yönde özellikle soğuk iklimler de ve ya klima açıkken sertleşen plastik klipsi ses yapıyor galiba. Fakat sökmeden önce göğüs üzerinde ki yekpare duran hoparlör kapağı tam oturmuyor. Acaba kumaş kaplı klipsler haricinde kapak çevresine silikon tarzı yapıştırıp öyle mi oturturması gerek. Gerçi ilk söktüğümde yapıştırıcı tarzı birşeye rastlamadım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri