Tüm ariza lambalari yakti

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba arkadaslar. Biraz önce fd6 aracim aku lambasi yakti bir suredir bazen yakiyor.bazen sönüyordu bugun vs direksiyon akü tum ariza lambalarini yakti sonra gostergedeki isiklar komple gitti mars basmiyor. Cekici cagirdim.simdi.sorun ne olabilir

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Akü lambası yanması demek alternatör (şarj dinamosu) devre dışı kalıyor demektir. Bu sefer araç elektriği aküden almaya başlar. Aküde şarj olmadığı için bittiğinde araç stop eder birdaha çalışmaz. İlk sinyali gösterge lambaları yandığı zaman ben bitiyorum diye haber vermiş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam cok masrafi olur mu bunun
Şimdi önce arızayı belirlemek lazım. Önce tesisat ve soketler kontol edilir. Araç çalıştırılır. Aternatör ne kadar gerilim üretiyor test edilir. Yenisini almaktan ziyade içi açılır tamir yapılır. Kömürler vs.
Fiyat konusunda tecrübem yok. Elektrik ustaları ile görüşün. Belkide basit bir temassızlık vardır.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2008
Şimdi önce arızayı belirlemek lazım. Önce tesisat ve soketler kontol edilir. Araç çalıştırılır. Aternatör ne kadar akım üretiyor test edilir. Yenisini almaktan ziyade içi açılır tamir yapılır. Kömürler vs.
Fiyat konusunda tecrübem yok. Elektrik ustaları ile görüşün. Belkide basit bir temassızlık vardır.

Hocam usta sarj dinamosu tamir olacak dedi ankara da yapiyorlar samsun da bunu yapabilen yok dedi tahmini 800 900 tl tutar dedi

Aracınız
Civic FB7 2015
Bence önce bir oto elektrikçiye göstermenizde fayda var, herhangi bir oto elektrikçinin çözebileceği basit bir arıza olabilir. Örneğin fırçalar (kömür) yemiş tam basmıyor olabilir fırçalar değişir, fırçalara giden besleme kablolarında arıza olabilir kablo değişir sorun çözülür, alternatör çıkışından aküye giden kablolarda belki sorun vardır değişir-tamir edilir sorun çözülür, alternatör doğrultucu diyorlarında sorun vardır değişir sorun kalmaz. Bunlar gibi arızaları herhangi bir oto elektrikçinin halledebilmesi lazım. Tutup Samsun'dan Ankara'ya yollamak için sargı arızası olması lazım ki bu da kolay birşey değil, bu durumda da sargı yenilemesi yerine alternatör değiştirmek daha mantıklı olur. Ustanın kafadan alternatör (şarj dinamosu yanlış bir ifadedir) tamir olacak demesi çok mantıklı değil.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam usta sarj dinamosu tamir olacak dedi ankara da yapiyorlar samsun da bunu yapabilen yok dedi tahmini 800 900 tl tutar dedi
Nasıl bir ustaymış anlamadım. Hani bir plan yapılır. A'dan Z'ye sıralanır. Sonra ona göre hareket edilir. Direk Z'yi gösterip en son olması gereken şeyi söylemesi çok abes karşıladım. İnsan biraz uğraşır test eder. Elinden geleni yapar.

ywzckr

0
Nasıl bir ustaymış anlamadım. Hani bir plan yapılır. A'dan Z'ye sıralanır. Sonra ona göre hareket edilir. Direk Z'yi gösterip en son olması gereken şeyi söylemesi çok abes karşıladım. İnsan biraz uğraşır test eder. Elinden geleni yapar.

Hocam arkadaşım şarj dinamosuna her ay 300 lira elektrikçiye veriyordu sırf ödediği paralardan dolayı tekrar aynı elektrikçiyle ahbab oldu bu durumda usta kötü bişey dememiş gibimr geldi bana, çünkü samsunda işinin ehli olmayanda ben yaparım deyip arkadaşım gibi her ay 300 bağış yapmasın sonra samsun günsan sanayinde işinin ehli elektrikçi usta vardır elindeki dinamoyu sor eğer garanti veremem yaptığım işe diyorlarsa bence de ankaraya gönder derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam arkadaşım şarj dinamosuna her ay 300 lira elektrikçiye veriyordu sırf ödediği paralardan dolayı tekrar aynı elektrikçiyle ahbab oldu bu durumda usta kötü bişey dememiş gibimr geldi bana, çünkü samsunda işinin ehli olmayanda ben yaparım deyip arkadaşım gibi her ay 300 bağış yapmasın sonra samsun günsan sanayinde işinin ehli elektrikçi usta vardır elindeki dinamoyu sor eğer garanti veremem yaptığım işe diyorlarsa bence de ankaraya gönder derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Elbette o bölgeyi tam bilmiyorum. Yaşanan tecrübeler önem arzeder. Demek ki kalifiyeli usta pek yetişmemiş. Samsun Ankara 400 kilometre. Yasakların olduğu bir zamanda problem daha da zorlaşıyor. Bu arkadaş Honda'cıdır. Samsun'da oturuyor. Belki iyi bildiği birileri vardır.

Özgür Rengin > 05447496655

Aracınız
Civic FD6 2008
Hocam samsun da isin ehli usta bülent usta var ona güveniyoruz bakalim. Samsunda tamirini yapabilecek kimse yok garanti veremiyorlar dedi. Bu yuzden ankara ya gidip tamir olmasi en garanti dedi

Geri