Civic FB7 Ufak bir kaza ve danışma

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bugün Migros otoparkından çıkarken dikkatsizlik sonucu ufak bir kaza geçirdim benim arka tampon kırıldı doblonun arka çamurluk içeri göçtü. Vakit azlığı ve poliçeler yanımızda olmadığı için tutanak tutmadık aynı semtte oturduğumuz için yarın halledeceğiz.Tutanak tutulursa aracı kendimde yaptırsam bedelsiz olarak hasar kaydı çıkacak. Bu süreçte sigorta hatayı kime verir ? Hata kimde çıkarsa çıksın aracı yetkili serviste mi özel serviste mi yaptırmalıyım görünürde tampon harici bir hasar yok gibi ? Tecrübeli arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

EDİT: Sigortacım çok büyük ihtimal hatayı %50 %50 verir diyor sigorta, bu yüzden tutanak tutmayıp ikinizde kendi kaskolarınızdan halledin diyor. Senin hasarı mini onarım ile hallederiz dedi. Tabi karşı taraf kabul eder mi bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• C8A2075F-09C2-4DC2-A468-C53BB441CEA4.jpeg
    C8A2075F-09C2-4DC2-A468-C53BB441CEA4.jpeg
    285.4 KB · Görüntüleme: 123
  • 1AEFD063-C25C-48EB-A108-53CEDFC2164F.jpeg
    1AEFD063-C25C-48EB-A108-53CEDFC2164F.jpeg
    221.3 KB · Görüntüleme: 122
  • 2FC9CE05-E78F-49EE-818D-66ADA7582BED.jpeg
    2FC9CE05-E78F-49EE-818D-66ADA7582BED.jpeg
    241.7 KB · Görüntüleme: 126
  • 0DCD222E-A44D-4AF0-AF3D-35CFDBC73F02.jpeg
    0DCD222E-A44D-4AF0-AF3D-35CFDBC73F02.jpeg
    226.3 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle geçmiş olsun. dua edin de geri vites sensörü (gözü) zarar görmemiş olsun. buna benzer bir kaza yaşadım, bende sensör tırnakları kırılmıştı onu bir şekilde yapıştırdık, tamir oldu. ancak yenisini de araştırmıştım o dönem baya bi pahalıydı. tampona gelecek olursak da plastik tamiri yapan yerler var, ısıyla demiri ısıtıp plastiğe gömüyorlar. kırık olan yeri o şekilde birleştirirler. daha sonra da muhtemelen boya olacak. bence eğer sensörünüz sağlamsa çok sıkıntı yapmayın plastik aksam sonuçta.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Dünde bugünde aracı kullandık herhangi bir sıkıntı yaratmadı geri viteste vs. Sorun olsa herhalde belli ederdi kendini.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sigortacım ile görüştüm, en iyisi tutanak tutmayıp herkes kendi hasarını karşılaması dedi. Benim hasarı mini onarım ile belki halledebiliriz. Kaza yaptığım arkadaşa söyledim oda sigortacısına danışıp geri dönüş yapacak bana tamam derse tutanak tutmayıp şansımı mini onarımdan yana kullanmayı deneyeceğim.

Arkadaşlar bugün Migros otoparkından çıkarken dikkatsizlik sonucu ufak bir kaza geçirdim benim arka tampon kırıldı doblonun arka çamurluk içeri göçtü. Vakit azlığı ve poliçeler yanımızda olmadığı için tutanak tutmadık aynı semtte oturduğumuz için yarın halledeceğiz.Tutanak tutulursa aracı kendimde yaptırsam bedelsiz olarak hasar kaydı çıkacak. Bu süreçte sigorta hatayı kime verir ? Hata kimde çıkarsa çıksın aracı yetkili serviste mi özel serviste mi yaptırmalıyım görünürde tampon harici bir hasar yok gibi ? Tecrübeli arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

EDİT: Sigortacım çok büyük ihtimal hatayı %50 %50 verir diyor sigorta, bu yüzden tutanak tutmayıp ikinizde kendi kaskolarınızdan halledin diyor. Senin hasarı mini onarım ile hallederiz dedi. Tabi karşı taraf kabul eder mi bilmiyorum.
Önce geçmiş olsun.isini görürse arka tampon var bende. Bakman lazim

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ama izmirdesin sanırım olmaz sana

Moderatörün son düzenlenenleri:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Önce geçmiş olsun.isini görürse arka tampon var bende. Bakman lazim

Teşekkürler, kaza yaptığım kişi tutanak tutmamayı kabul etti uygun bir zamanda mini onarımdan şansımı deneyeceğim. İzmirde olsaydınız tampon için iyi olurdu.

Geri