Usb Bluetooth Dongle Önerisi

Arkadaşlar 2013 model elegance sahibiyim. Bildiğim kadarıyla bu araçta bluetooth yok (2015 ve üzerinde vr diye biliyorum. Aliexpreste bluetooth usb adapter diye bir şeyle karşılaştım. Aşağıya linkini bıraktım.

Söylediklerine göre arabanın kolçak içi usb sine bağlayınca telefondan bluetooth üzerinden müzik dinleyebileceğim. Asıl soruma gelince
1. Bu parçayla telefon görüşmesi de yapabilir miyim. Bluetooth dongle üzerinde mikrofon yok. Aracın mikrofonu var mıdır. Deneyen var mı aranızda.
2. Eğer bu olmazsa araca blutooth üzerinden bağlanıp hem müzik hem de telefon görüşmesi yapabileceğim bi aparat var mıdır usb potuba takılabilen. (Aux girişine takılanlardan hoşlanmıyorum. Teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2020
Şirket aracım egea easy paket, bluetooth var lakin sadece telefon görüşmesi yapılıyor. İos cihazlarda usb ile youtubedaki sesi araca aktarıyorsunuz lakin androidde sadece cihazdaki müzikler dinleniyor.

Bende Türkiye den aşağıdaki ürünü aldım ve araca taktım hiç bir problem yok. Ses gayet tatmin edici ve güzel tek sıkıntısı sesi 7-8 sn geç aktarıyor.

Bluetooth 2.0 Dongle USB Hoparlör Araç Oto Ses Alıcısı BT-118 48,90 TL yerine 38,90 TL

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende 2010 model premium vardı. 6 yıl kullandım. Geçen yıl pert oldu. 1 hafta önce de dream paket aldım 2013 model. İlk aracım için 2013-2014 yıllarında aldığım ve iki araçta da kusursuzca kullandığım bluetooth sistemi şöyle: Samsung HS3000 modeli gibi kulaklık kısmı takılıp çıkarılabilen bir bluetooth kulaklık aldım. Kontakla açılıp kapansın diye içini açıp bataryasındaki lehimleri kırdım. Sonra kapattım. İki ucu erkek aux kablosunun bir ucunu aracın aux girişine, diğerini HS3000'e bağladım. Çakmaklıktan da micro usb ile şarj kablosunu taktım.

Telefonda da Tasker uygulmasıyla wifi'dan koptuktan(yani evden ve işten çıkınca) 15 saniye sonra bluetooth'u aç diye profil oluşturdum. HS3000'e bağlanınca Spotify'ı aç ve oynatmaya başla diye profil oluşturdum.

Şu an evden çıkıp asansörle garaja iniyorum. Ben asansördeyken telefonum otomatik olarak bluetooth'u açmış oluyor. Araca binip kontağı çevirince HS3000'e güç geliyor. Telefonum otomatik olarak bağlanıp son dinlediğim spotify listemi oynatmaya başlıyor. Fabrikasyon herhangi bir şeyden çok daha hızlı bu sistem. Advance paket corolla'sı olan arkadaşım bile araçta bluetooth olmasına rağmen bağlanması çok uzun sürüyor diye benim sisteme geçmeyi düşünüyordu. Ayrıca telefon görüşmelerini de araçta bluetooth varmış gibi yapabiliyorsunuz.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam eger arayısınız halen devam ediyorsa linkini bıraktığım ürünü muhakkak alın. Aux a ve usb ye baglıyorsunuz, aracı calıstırınca otomatik calısıyor. Kopma kesilme gibi bir sorunla karsılasmazsınız.

Cok detaylı arastıram bir insanımdır. Alınca dua edersiniz. :)

BLA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam eger arayısınız halen devam ediyorsa linkini bıraktığım ürünü muhakkak alın. Aux a ve usb ye baglıyorsunuz, aracı calıstırınca otomatik calısıyor. Kopma kesilme gibi bir sorunla karsılasmazsınız.

Cok detaylı arastıram bir insanımdır. Alınca dua edersiniz. :)

BLA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
,??

Geri