Uzun yolda 120 nin ustunde hararet düşüyor

Aracınız
Civic EK
Öncelikle selamın aleyküm hayırlı ramazanlar arkadaslar bugun sabah eyüp sultandan tuzlaya gidip geldim fakat yüksek hızda hararetin düştügünü gördüm hızımı dusurunce bi zmaan sonra normale düşüyor termostatı valeo marka taktırdım 3 hafta önce

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Tekrar değiştirmekmi lazım acaba uzun yola cıkacagım bartına sıkıntı yaratırmı acaba ? Daha önce termostatı bostu aldıgımda

O konuda bişey diyemem termostat motor içinde devirdaim yapan sıvı fazla ısındığında açılarak sıvıyı radyatöre gönderir. Soğuduktan sonra da kapanır. Hararet olması gerektiğinden aşağı iniyosa bu açılmaması gereken yerde açılıyor demektir. Muhtemelen erken açıyo ya da hep açık ve hızlanınca da fazla hava akışı olduğu için fazla soğuma meydana geliyo hararet düşüyo. Sıcaklık değerleri farklı olabilir arızalı olabilir termostat

Öncelikle selamın aleyküm hayırlı ramazanlar arkadaslar bugun sabah eyüp sultandan tuzlaya gidip geldim fakat yüksek hızda hararetin düştügünü gördüm hızımı dusurunce bi zmaan sonra normale düşüyor termostatı valeo marka taktırdım 3 hafta önce

Hocam aleyküm selam hayırlı ramazanlar..
Termostatın amacı motorun sıcaklığını belli bir seviyede tutmak bu sıcaklığı korumak , düşük dereceli termostat takılmıştır ya da takılan parça da arıza vardır..
Yola çıkmadan kontrol ettirmeniz de fayda var.

Geri