Civic FC5 Vites etrafındakı düğmelerin ışıkları yanmıyor

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim fb7 dede yanmıyor biliyorum ampul yerinden çıktı kesin çünkü eskiden o bölgeye vurunca düzeliyordu, paneli sökmeye korkuyorum biryerleri kırarım veya trim sesi gelmeye başlar diye...

Yetkili serviste Izmirde bir bakım esnasinda vites ampulumun degisimini 36 tl gibi bir ucrete yaptirdim yaklasik 2 ay once. Bu kadar ucuz olmasaydi kendim sokme isine giriscektim. Yetkili servise danismanizda fayda olabilir.

SM-M127F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Murathan Kılboz
Aracınız
Civic FC5 2021
Selamınaleyküm konuyu uzun zamandır kendime dert edinmiştim. Çok uzun süren okumalar ve video izlemelerden sonra serviste garanti kapsamında panel değişimi dışında çözüm bulamadım. Yine YouTube'daki tüm yerli ve yabancı içerik üreticilerini izlememe rağmen konuyla ilgili bir video veya açıklama bulamadım. Sonunda paneli arkadaşımla birlikte sökmeye karar verdik, "hiç olmadı gider kazalı bir araçtan çıkma alırız diye düşündük." Sonunda turuncu LED'lerin yanmama sebebinin bir direncin soğuk lehim olmasından kaynaklandığını farkettik. Direnci biraz bastırarak sabitledik ve sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan varsa videosunu çektim YouTube'a attım. Buradan da foto paylaşayım. Herkese iyi forumlar.Ekli dosyayı görüntüle 256187Ekli dosyayı görüntüle 256188

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
YouTube deki videonuzu bulamadım

Geri