Vites Kolundan Gelen Ses

Aracınız
Selamlar,
2017 FC5 aracımın vites kolundan bir süredir ses geliyor. Önceden vites P konumunda ve bir ayağım frende iken gaz pedalına basıp çekince vites kolunda bir çıkırtı geliyordu. Serviste P konum kilidi dediler peki dedim.
Şimdi P konumunda iken frene basıp çekincede gelmeye başladı.
Benzer bir sorun yaşayan varmı acaba...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Selamlar,
2017 FC5 aracımın vites kolundan bir süredir ses geliyor. Önceden vites P konumunda ve bir ayağım frende iken gaz pedalına basıp çekince vites kolunda bir çıkırtı geliyordu. Serviste P konum kilidi dediler peki dedim.
O ses tüm otomatik araçlarda mevcut. Servis doğru bilgi vermiş. Aracınızda sıkıntı yok.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamlar,
Vites kolunda bulunan mandalın kilit sesi. Fren pedalına basınca tık diye ses gelir kilit açılır mandala basıp P konumundan başka konuma alabilirsiniz. P konumunda iken frene basmazsanız kilit açılmaz mandal kilitli kalır P konumundan başka konuma alamazsınız.
FB7 de böyle.

FD6 - FB7

Aracınız
Emin miyiz arkadaşlar. Aracım 18 binde, hergün çalıştırıp vites P konumunda iken frene besıp D ye alıyorum, Bugüne kadar duymadım hiç, kendimden şüphe ettim şuanda.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Emin miyiz arkadaşlar. Aracım 18 binde, hergün çalıştırıp vites P konumunda iken frene besıp D ye alıyorum, Bugüne kadar duymadım hiç, kendimden şüphe ettim şuanda.
Evet sıkıntı yok. Daha önce dikkatinizi çekmemiş olabilir.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bu sıkıntı ilk baslarda yok aslında bu problem bendede vardı 200 tl karşılıgında yaptırdım. Sonuc 6 ay sonra tekrar baslıyor sebebi ise vitesin altında olan röle ilk baslarda daha sessiz calışıyor ve bir süre sonra kılıt acma kapama sesi cıkmaya başlıyor.problemli birşey degil ama aniden meydana gelen bir problem.

Geri