VSA ile motor lambasının yanması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan PARS2546
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ad Soyad
Akın Yalçın
Aracınız
Civic FD6 2010
Neden kaynaklanıyor olabilir fikriniz var mı devirsiz kullandığımda vsa yanıyor ve motor lambası YANIP SÖNÜYOR stop edip çalıştırdığımda normale dönüyor motor zorlandığında tekrar vsa yanıyor motor lambası YANIP SÖNÜYOR..

Gün içerisinde elektrik aksamında sıkıntı olabilir diye oto elektriğe götürdüm cihazı takıp sıfırlama ve arıza gideri yapıldı ama yine durum değişmedi neden olabilir bilgisi olan yada daha önce başına böyle bişey gelmiş olan varsa yardımcı olabilir mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221227-201931_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20221227-201931_WhatsApp.jpg
    16.7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Neden kaynaklanıyor olabilir fikriniz var mı devirsiz kullandığımda vsa yanıyor ve motor lambası YANIP SÖNÜYOR stop edip çalıştırdığımda normale dönüyor motor zorlandığında tekrar vsa yanıyor motor lambası YANIP SÖNÜYOR..

Gün içerisinde elektrik aksamında sıkıntı olabilir diye oto elektriğe götürdüm cihazı takıp sıfırlama ve arıza gideri yapıldı ama yine durum değişmedi neden olabilir bilgisi olan yada daha önce başına böyle bişey gelmiş olan varsa yardımcı olabilir mi
Akü yada elektronik bir parça söküldü mü

Ad Soyad
Akın Yalçın
Aracınız
Civic FD6 2010
Akü yada elektronik bir parça söküldü mü
Hayır aküyüde test ettirdim akü sağlam ama araç içerisinde ki tepe lambaları yanmıyor elektrikçi bi kopukluk olabilir dedi eğer yine yaparsa tekrar getirin tesisata bakalım hem tepe lambalarına bakmış oluruz hemde vsa problemi elektronikse onu çözmüş oluruz dedi.

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Hocam arıza kodlarını öğrenmeye çalışın. Yanıp sönme problemi genelde ateşlemele ile ilgili olur. (Enjektörler, bujiler, subap ayarı)

Son düzenleme:
Ad Soyad
Akın Yalçın
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam arıza kodlarını öğrenmeye çalışın. Yanıp sönme problemi genelde ateşlemele ile ilgil olur. (Enjektörler, bujiler, subap ayarı)
Bu konuda bilgim yoktu kardeşim teşekkür ederim ben elektrik problemi olarak düşünüyordum bide dediğiniz gibi bujiler yeni değişti de enjektör ve subap ayarlarına baktırayım.

Geri