Yağ değişimi hk.

Merhabalar, 2020 model Civic sedan 1.5 182 Bg aracım şu an 5300 km de, geçen gün bakım yakın diye ikaz ışığı yandı ve ayarlara girdiğimde yağ ömrümün 1500 km kaldığını gördüm. Servisi aradığımda 1500 km sonra yani 6800 km de aracın yağının değişmesi gerektiğini ve 10.000 km’de tekrar yağ hariç diğer kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerektiği söylendi, hondanın bu performans araçlarının yüksek devirde vs. kullanımda bunun normal olduğu söylendi. Sizce bu durum normal midir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Merhabalar, 2020 model Civic sedan 1.5 182 Bg aracım şu an 5300 km de, geçen gün bakım yakın diye ikaz ışığı yandı ve ayarlara girdiğimde yağ ömrümün 1500 km kaldığını gördüm. Servisi aradığımda 1500 km sonra yani 6800 km de aracın yağının değişmesi gerektiğini ve 10.000 km’de tekrar yağ hariç diğer kontrollerinin ve bakımlarının yapılması gerektiği söylendi, hondanın bu performans araçlarının yüksek devirde vs. kullanımda bunun normal olduğu söylendi. Sizce bu durum normal midir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende de şu an tersi durum var. 10 bin km'yi geçti yağ değişimi yapalı. Yağ monitöründe hala 2000 km gösteriyor. Servisi aradım. 10 bin km dolduğu için getirmeniz lazım dedi. Bakım kılavuzuna baktım. Yağ monitoru ışığı yandığında değişim yapın diyor. Ben de bakım kılavuzunda söylediği şekilde aracın beni çağırdığı kmde bakıma sokacağım. Aracım HB 182 bg. 5inci periyodik bakımına girecek. Sizinki gibi hiç 10 bin km'den önce çağırmadı araç.

Geri