Yağ eksilmesinin sebebini ogrendim

Necip

0
2007 model handa civic aracım bu zamana kadar castrol 10w40 yağ kullanılmış ben satın aldığımda eneos 5w30 kullandım bu sebeple 1 litreye yakın yağ eksiltme olmuş . Eksper yaptırdım ve ustaya da sordum sebebi farklı marka ve farklı numara yağ kullanmadan kaynaklaniyormus

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2007 model handa civic aracım bu zamana kadar castrol 10w40 yağ kullanılmış ben satın aldığımda eneos 5w30 kullandım bu sebeple 1 litreye yakın yağ eksiltme olmuş . Eksper yaptırdım ve ustaya da sordum sebebi farklı marka ve farklı numara yağ kullanmadan kaynaklaniyormus

Aynen öyle yağ vizkozitesini değiştirmiceksin her bakımda farklı yağ koyulmaması gerek 5.30 dan devam edin Eneos japon arabası yağıdır

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Necip

0
Kardeşim daha önce bu araba hep yetkili serviste bakımları yapılmış . Onlarda castrol 10w40 koymuşlar . Ne demek lazım bu durum da

Kardeşim daha önce bu araba hep yetkili serviste bakımları yapılmış . Onlarda castrol 10w40 koymuşlar . Ne demek lazım bu durum da

Abi sana çok net ve doğru bir bilgi vereyim, yetkili servisler sadece honda değil bütün markalarda böyledir genelde ellerinde hangi yağ var ise ve hangisi ucuz ise onu koyarlar ve varil ile gelir yağ normalde bu arabalara 0w20 veya 5W30 koyulmalıdır. Senin durumunda 10w40 ile devam et 11 sene araca 10 w40 koyuldu ise

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Geri