Yag eksiltme

Aracınız
Honda CRV
Hayırlı günler 2000 model ies aracımda bir ay öncesine kadar bir gram yag eksiltme yoktu bir ay önce subab ayarı yaptırdım daha sonra aracın aşırı derecede yag eksilttiğini fark ettim bi yerinde kacakmı var diye kontrol ettim fakat görünen hiç bişey yok haftada yaklaşık 1lt yag eksiliyor yardımcı olabilirmisiniz

LG-M700 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Subap ayarı düzgün yapıldı ise motor daha rahat nefes alır, performans iyileşir, sabah ilk çalışma ve kilometrelerde problem yapmaz. Subap ayarı yapıldığında subapların hepsi sıkımıydı sordunuz mu?
> İleri derece bir yağ kaçağı için ilk akla subaplar gelmez. İlk akla segmanlar gelir. Veya şırıl şırıl motor yere yağ akıtması lazım. Oda yokmuş.
> Aracın kilometresi yüksek ise segmanların ömrü dolmuşta olabilir. Yüksek devir kullanımıda çok etkiler. Subap ayarı ile pişti olmuşta olabilir. Problem vardı, şimdi patlak verdi gibi.
> Motor sıcak araç boşta iken kesiciye kadar gaza basın egzosdan mavi duman çıkıyor mu?
> Bir peçete ile egzosun dibine tutun gaz verin peçetede yağ damlacıkları var mı?
> Bujilerin olduğu yerden kompresyon testi yapılır. Değerler farklı farklı çıkar ise kaçak var demektir.
> Ciddi bir yağ kaçağınız var. Aracınızı dikkatli kullanın ve kısa sürede problemi çözmeye çalışın.
> Yağ azaltmanız az olsaydı ona uygun yağ değişimi ile kurtarmaya gidilirdi. Fakat bu durumda bu seçenek işe yaramaz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Geri