Yağ eksiltme

Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
2005 vtec aracımın conta yanık olduğu söylendi ve contayı drğiştirdim. conta değiştikten sonra aracım yağ eksiltmeye başladı conta değişeli 3000 km oldu araçda duman atma üfleme ses çekiş sorunu vs hiç. Bişey yok. Conta değişimi yapılırken de silindir vs başka yerde bir sorun olmadığı söylendi. Bu durum normalmi bir alışma süresi varmı. Yoksa sübap lastikleri yada conta değişim işleminn iyi yapılamadığından şüpheleniyırum yardımcı olurmusunuz

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
2005 vtec aracımın conta yanık olduğu söylendi ve contayı drğiştirdim. conta değiştikten sonra aracım yağ eksiltmeye başladı conta değişeli 3000 km oldu araçda duman atma üfleme ses çekiş sorunu vs hiç. Bişey yok. Conta değişimi yapılırken de silindir vs başka yerde bir sorun olmadığı söylendi. Bu durum normalmi bir alışma süresi varmı. Yoksa sübap lastikleri yada conta değişim işleminn iyi yapılamadığından şüpheleniyırum yardımcı olurmusunuz
Kaç Km'de aracınız ve hangi yağı (marka ve vizkozite) kullanıyorsunuz ?
Ne kadar eksiltme var ?
Lpg var mı, var ise Lpg deki kullanımınız nasıl(yüksek devirli kullanırmısınız)?
Hangi İl ve Ustaya yaptırdınız?
Sızdırma vs gördünüz mü?

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
Kaç Km'de aracınız ve hangi yağı (marka ve vizkozite) kullanıyorsunuz ?
Ne kadar eksiltme var ?
Lpg var mı, var ise Lpg deki kullanımınız nasıl(yüksek devirli kullanırmısınız)?
Hangi İl ve Ustaya yaptırdınız?

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
278 binde şuan castrol 10 40 koyuyoruz sürekli lpg li aracımı yormam güzel sakin kullanırım sürekli sık sık yüksek drvir kullanmam ankara hondacı mehmete yaptırdım eksiltme fazla yani

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam motor üst kapak contası için bekleme ve alışma süresi diye bir durum olmamalı.
- Conta değiştirmeden blokta eğrilik kontrol edildi mi?
- Honda metal conta kullanır ve kaliteyi seçer. Metal conta olduğu içinde ufak bir eğrilik tam oturmasına engel olur!
- Genelde conta problemi harareti tekrar canlandırır.
- Nasıl bir hararet oldu zamanı ne kadara sürdü iyi bilmek lazım. (Piston ve segman zarar görüp görmediğini tespit etmek adına söyledim.)
- Yağ azalması için ya segmanlardan kaçırıyordur.
- Veya motor dışına bir yerlerden kaçak vardır. Yağın başka yere gideceği yok.
- Segmanlar için kompresyon testi yapılır. Bujilerde yağlanma var mı kontrol edilebilir.
- Başka kaçak için araç life kaldırılıp dikkatli bir şekilde kontrol edilmeli.

Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
Geçmiş olsun hocam motor üst kapak contası için bekleme ve alışma süresi diye bir durum olmamalı.
- Conta değiştirmeden blokta eğrilik kontrol edildi mi?
- Honda metal conta kullanır ve kaliteyi seçer. Metal conta olduğu içinde ufak bir eğrilik tam oturmasına engel olur!
- Genelde conta problemi harareti tekrar canlandırır.
- Nasıl bir hararet oldu zamanı ne kadara sürdü iyi bilmek lazım. (Piston ve segman zarar görüp görmediğini tespit etmek adına söyledim.)
- Yağ azalması için ya segmanlardan kaçırıyordur.
- Veya motor dışına bir yerlerden kaçak vardır. Yağın başka yere gideceği yok.
- Segmanlar için kompresyon testi yapılır. Bujilerde yağlanma var mı kontrol edilebilir.
- Başka kaçak için araç life kaldırılıp dikkatli bir şekilde kontrol edilm

Aacım hiç. Bir zaman hararet yapmadı antfiriz drğişimi yaptık hafif bir kabarcık geldi conta yanmış dediler drğiştik üst kapak segman pistonlarda sıkıntı olmadığı söylendi sonrası duruö bu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aacım hiç. Bir zaman hararet yapmadı antfiriz drğişimi yaptık hafif bir kabarcık geldi conta yanmış dediler drğiştik üst kapak segman pistonlarda sıkıntı olmadığı söylendi sonrası duruö bu
Hemen bir şüpheden conta yanık diye söylemeleri ezbere iş olmuş. Ben çıkan contayı görmek isterdim!
- Antifiz değişimi esnasında hatta kalan hava çıkmış olamaz mı?
- Ya regülatörden su hattına gaz kaçağı var ise?

Hocam daha önceden yağ azalma problemi yok ise conta değiştiren ustanın bunu çözmesi gerekiyor. Ben başta araç hararet yapmış conta değişimiş diye anladım.

Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
Hemen bir şüpheden conta yanık diye söylemeleri ezbere iş olmuş. Ben çıkan contayı görmek isterdim!
- Antifiz değişimi esnasında hatta kalan hava çıkmış olamaz mı?
- Ya regülatörden su hattına gaz kaçağı var ise?

Hocam daha önceden yağ azalma problemi yok ise conta değiştiren ustanın bunu çözmesi gerekiyor. Ben başta araç hararet yapmış conta değişimiş diye anladım.
Kompresör testi yaptırsam bi sıkıntı olup olmadığınu amlarmıyız

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kompresör testi yaptırsam bi sıkıntı olup olmadığınu amlarmıyız
Kompresör testi ile silindir basınçları benzer çıkmalı. Üçü aynı biri farklı çıkar ise şüphe oluşturur. Size sadece fikir vermiş olur. Başka teşhis metotları ile desteklenmesi lazım.

Ad Soyad
Uğur tuğ
Aracınız
Civic ES7 2005
Kompresör testi ile silindir basınçları benzer çıkmalı. Üçü aynı biri farklı çıkar ise şüphe oluşturur. Size sadece fikir vermiş olur. Başka teşhis metotları ile desteklenmesi lazım.
Siz ne önerirsiniz yani ne yapalım mesela yardımcı olabilirmisiniz hangi ustaya desem açalım motoru alttan üstten bakalım diyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Siz ne önerirsiniz yani ne yapalım mesela yardımcı olabilirmisiniz hangi ustaya desem açalım motoru alttan üstten bakalım diyor
Hocam usta bu para kazanacak. Empati yapan usta bulmalısınız. Benim önerim motoru açmadan problemi bulmak olur. Ona göre hareket ederdim. Deneme yanılma yöntemi veya şüpheli parça değişimi ile canınız daha çok sıkılabilir.

Son düzenleme:
Geri