Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Bu sefer civic ile değil 1.5 dci qashqai ile ölçüm paylaşacağım. Aslında civic'lerimizin çok yakmadığını görmüş olacaksınız.

1.5 dci düz vites qashqai'm ile 1050 km yol yaptım. Bunun küçük bir kısmı şehir içi.

51 litre yakıt aldım 6,08 liradan. Yani 310 lira.

4,85lt/100km gibi bir değerim var pompada. Yol bilgisayarı 4,7lt gösteriyordu.

Yol boyunca genelde 120km/s sabit hızla gittim. Ara ara 120yi geçtiğimde oldu ama çok nadir.

Klima hep açıktı (22 derece) ve kompresör neredeyse hiç durmadı :) dış sıcaklık en düşük 32 dereceydi eve geldiğimde.

Civic ile karşılaştırdığımda, genellikle aynı sürüş şartlarıyla 320-330 lira gibi bir tüketimim oluyordu ortalama olarak civic'te. Lpg'yi 4 liradan hesaplıyorum, otobanda fiyatlar aşağı yukarı böyle.

Neredeyse aynı anlayacağınız.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu sefer civic ile değil 1.5 dci qashqai ile ölçüm paylaşacağım. Aslında civic'lerimizin çok yakmadığını görmüş olacaksınız.

1.5 dci düz vites qashqai'm ile 1050 km yol yaptım. Bunun küçük bir kısmı şehir içi.

51 litre yakıt aldım 6,08 liradan. Yani 310 lira.

4,85lt/100km gibi bir değerim var pompada. Yol bilgisayarı 4,7lt gösteriyordu.

Yol boyunca genelde 120km/s sabit hızla gittim. Ara ara 120yi geçtiğimde oldu ama çok nadir.

Klima hep açıktı (22 derece) ve kompresör neredeyse hiç durmadı :) dış sıcaklık en düşük 32 dereceydi eve geldiğimde.

Civic ile karşılaştırdığımda, genellikle aynı sürüş şartlarıyla 320-330 lira gibi bir tüketimim oluyordu ortalama olarak civic'te. Lpg'yi 4 liradan hesaplıyorum, otobanda fiyatlar aşağı yukarı böyle.

Neredeyse aynı anlayacağınız.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
birde Renault ile karsılastırmıssın dizeli en az yakan motor yani ona göre bile civicin yakıtı çok iyi birde LPG 4 TL den

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2009
İstanbulda aytemizden alıyordum sürekli ve şehir içi 10 lt altına düşmüyordu gösterge ve en sakin kullanımda. Son depoyu shel den aldım ortalam 9 lt ye düştü biraz daha deneyimleyip bakacağım gerçekten fark oluyormu .

Bilgi olsun diye yazıyorum .

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İstanbulda aytemizden alıyordum sürekli ve şehir içi 10 lt altına düşmüyordu gösterge ve en sakin kullanımda. Son depoyu shel den aldım ortalam 9 lt ye düştü biraz daha deneyimleyip bakacağım gerçekten fark oluyormu .

Bilgi olsun diye yazıyorum .
Aytemiz'den Shell'e geçişte performans farkı hissettiniz mi?

Aracınız
Civic FD6 2009
Aytemiz'den Shell'e geçişte performans farkı hissettiniz mi?
Hocam kesin bişey diyemiycem, Çünkü aracı hem şehir içi kullanıyorum hemde yakıt ölçmek için zorlamıyorum aracı. İlk depom olacak shelden toplamda ne kadar km yaptığımı ölçmek için zorlamıyorum :D Daha önce dizel kullanıyordum oradan tecrübem var aytemiz ve shell olarak . Daha önce 2 aracımızda aynı auris dizeldi ben sürekli aytemizden alıyordum, araç hem çok yakıyor hemde gitmiyordu. Diğer aracada kardeşim sürekli shell den yakı alıyordu onun araca binince arada %10 performans farkı vardı diyebilirim. Ondan sonra oradan dizel almayı bıraktım .

Aracınız
Ben LPG'de de Aytemiz'e güvenemiyorum. Çok hassas ölçümler yapmıyorum ama menzilinin daha kısa olduğunu söyleyebilirim. (Shell ve MOil'e göre)

Aracınız
Civic FC5 2020
Şanlıurfa Ankara yolunda 120km sabit hızla 1 depo 432km gitti . Alınan yakıt fiyatıyla 0,29 kuruş yaptı

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Geri