Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Tebrikler hocam, ben de artık bir dahaki sübap ayarından sonra Giresun'a gitmek yerine size gelirim. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Emirbey26

Hocam az daha uğraşsanız araba tüketmeyi bırakıp LPG üretmeye başlayacakmış :)

Takıldığım & bilmediğim bir nokta var enjektör nozulu nedir? Ltft - stft ayarı nasıl ve neden yapılır? Ne kadar zamanda bu ayarlar bozulur? Bilgi verebilir misiniz?
Enjektör nozulu yanma odasına verilen LPG nin hacmini belirlemede önemli rol oynayan ince, belirli mm. Çapta bulunan boru şeklindeki bir parçadır. Ltft ve stft aracın kısa yakıt kesme ve uzun yakıt kesme diye tabir edilen yakıt duzeltmeleridir. Bunların toplamının 0 a yakın olması öneriliyor. Bu oran ne kadar düzgünse aracın performansı o kadar güzel olur. fakir karışım, zengin karışım sebebiyle çok yakma sorunlari ortadan kalkar. Diğer ayrı gözlemlediğim husus aracın alt devirlerdeki kararlılığı. Araç önceki gibi hızdan düşmüyor. Rampalarda daha iyi diyebilirim.
Bu ayar LPG sisteminde parça değişmesi, regülatör basıncının değiştirilmesi, enjektör debi ayarınin bozulması gibi sebeplerle bozulabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar son yakıt tüketimimi bilgi olması açısından yazmak istedim.

Öncelikle seyahate cikmadan önce 2.2 mm. Olan enjektör nozullarini 2.5 mm.e buyuttum. enjektor ms. Süresi 3.10 seviyelerine düştü. Neredeyse benzinle ayniydi. Rolantide ltft-stft ayarlarını yaptım. Sonrasında yolda seyir halindeyken ltft-stft ayarini yaptım.
Kars merkezden Manisa merkeze toplamda 1790 km. yol yaptım. Kars'tan Ankara'ya kadar 3 yetişkin 1 çocuk ve bagaj full şekilde 110-120 arası kullandım.
Alınan yakıt birim fiyatı 10.77-10.80 di. Toplamda 1.115 TL ( 103 litre) yakıt aldım. 100 km.de 5.75 litre, (km.de 0.62 TL) tuketim oluştu. Araç bilgi ekranında 5.2 litre yaziyor. Son depoyu doldurduktan bir süre sonra yolcularımi Ankara'da indirdikten sonra tek başıma 2 valiz ile Manisa'ya kadar seyehat ettim ve son depoyu 36.5 litre LPG ile fulleyerek 695 km yol aldım. Arada dipgazlarim oldu. Ayarın etkileri kendini fazlasıyla belli ediyordu. İvmelenme süper otesi. Sonuç inanılmaz
Maşallah hocam hadi iyisin bu işide kaptın. Tabi keyifler tıkır. Yakında dükkan bile açarsın. :)
Fd6 değil de sanki Gtr kullanıyorsun. :)
Stf ve Ltf değerleri çok iyi optimize etmişsin. Yani yakıttan en iyi şekilde yararlanıyorsun. Ama Afr diğer değerlere göre biraz yüksek kalmış. Nazar değmesin keyifli sürüşler. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Maşallah hocam hadi iyisin bu işide kaptın. Tabi keyifler tıkır. Yakında dükkan bile açarsın. :)
Fd6 değil de sanki Gtr kullanıyorsun. :)
Stf ve Ltf değerleri çok iyi optimize etmişsin. Yani yakıttan en iyi şekilde yararlanıyorsun. Ama Afr diğer değerlere göre biraz yüksek kalmış. Nazar değmesin keyifli sürüşler. :)
Teşekkür ederim hocam. Daha iyisi elbette yapılabilir ama bunun için zaman lazım. :) bildiğim kadarıyla LPG'de Afr'nin 15.50 civarinda olması isteniyor. Gerek performans gerekse yakıt tüketimi çok iyi duruma geldi. Daha fazlasında gözüm yok. İnsanlar artık bu zamlardan dolayı elindekinden son demine kadar faydalanmaya çalışıyor. Bizim yaptığımız sallama çayı 2.ye kullanmak gibi ?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
20 günlük tatilin faturası: :)

Alınan yakıt tutarı: 3.650 TL
Ortalama birim fiyati: 11.00 TL
Alınan yakıt miktarı: 331 litre (LPG)
toplam yapılan yol: 4.520 km.
İstanbul şehir içi (köprü, Maslak, Sarıyer, bostancı, sıkışık trafik) : 800 km.
Şehirler arası yol: 3.720 km.
Bolu Dağı, çeşitli dik yokuşlar mevcut.
Kullanım tarzı: genelde 3 yetişkin 1 çocuk, yer yer klima, bagajda iğne koyacak yer yok :)
110-130 km. arası Süratle (Arada agresif sürüşler mevcut)

Ortalama: 7.32 litre/ 0.80 krş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Kullanım tarzı: genelde 3 yetişkin 1 çocuk, yer yer klima, bagajda iğne koyacak yer yok :)

Maşallah hocam çok güzel bir değer yakalamışsınız. Aracınızı iyi muhaza edin. :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Maşallah hocam çok güzel bir değer yakalamışsınız. Aracınızı iyi muhaza edin. :)
Eyvallah hocam. Teşekkürler.
Bu ekonomik krizde daha iyisini alamayacağız belli oldu. Dediğiniz gibi muhafaza etmekten başka çaremiz yok :)
Cc-F1 de yaptık artık bizi götürdüğü yere kadar götürsün bakalım :)

Ad Soyad
Uğur Yılmazer
Aracınız
Civic FD6 2012

Çok güzel bir değer yakalamışsınız tebrikler (y)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar son yakıt tüketimimi bilgi olması açısından yazmak istedim.

Öncelikle seyahate cikmadan önce 2.2 mm. Olan enjektör nozullarini 2.5 mm.e buyuttum. enjektor ms. Süresi 3.10 seviyelerine düştü. Neredeyse benzinle ayniydi. Rolantide ltft-stft ayarlarını yaptım. Sonrasında yolda seyir halindeyken ltft-stft ayarini yaptım.
Kars merkezden Manisa merkeze toplamda 1790 km. yol yaptım. Kars'tan Ankara'ya kadar 3 yetişkin 1 çocuk ve bagaj full şekilde 110-120 arası kullandım.
Alınan yakıt birim fiyatı 10.77-10.80 di. Toplamda 1.115 TL ( 103 litre) yakıt aldım. 100 km.de 5.75 litre, (km.de 0.62 TL) tuketim oluştu. Araç bilgi ekranında 5.2 litre yaziyor. Son depoyu doldurduktan bir süre sonra yolcularımi Ankara'da indirdikten sonra tek başıma 2 valiz ile Manisa'ya kadar seyehat ettim ve son depoyu 36.5 litre LPG ile fulleyerek 695 km yol aldım. Arada dipgazlarim oldu. Ayarın etkileri kendini fazlasıyla belli ediyordu. İvmelenme süper otesi. Sonuç inanılmaz
Hocam, mükemmel değerler, şehir içi tüketim değerleri nasıl?

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri