Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar bende şunu ogrenmek istiyorum aracim 2011 elegance benzinli, aracı yeni aldım deneme şansım olmadı, yakıtı merak ediyorum benzinde sehir ici kaç lt yakar sizce lpg taktırmaya degermi?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Class oil den alıyorum, 100 tl ile ortalama 300-330 km yapıyor (şehiriçi-şehirdışı ortalama) 2010 elegance otomatik, lavato lpg kiti mevcut. (Çekiş ve performans olarak ta gayet memnunum)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Ben genllikle 122'ye sabitlerim. Ortalama tüketim min-maks 7-8,4 arasında değişir. Yol, hava, eğim bu değerler arasında değişikliğe neden oluyor. Aracım fd6 otomatik, lpg'li.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu değerlere bende yakalıyorum. Uzun süre 121 hız sabitleyerek, Ankara-Uşak-Aydın güzergahında gidiş geliş ortalama yakaladığım değer Lpg'de 8.3lt.-8.5lt arası. Araç göstergesinde 6.8-7.3 arası bir değer gördüm. Fd6 2010 149binde araç.

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba
2011 fd6 premium otomatik aracimi yeni aldim ancak yakit tuketimi beni korkuttu
Gaz bitmis halde 50 tl gaz aldim ve 100 km gitti 2 oldu deniyorum yani km de 50 kr yakmis oluyor buda sehir ici icin epey fazla olduğunu düşünüyorum
Diğer kullanici arkadaşlardan yorum alabilirmiyim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba
2011 fd6 premium otomatik aracimi yeni aldim ancak yakit tuketimi beni korkuttu
Gaz bitmis halde 50 tl gaz aldim ve 100 km gitti 2 oldu deniyorum yani km de 50 kr yakmis oluyor buda sehir ici icin epey fazla olduğunu düşünüyorum
Diğer kullanici arkadaşlardan yorum alabilirmiyim

LPG göstergesini baz almayın, LPG göstergeleri pek sağlıklı ölçüm vermiyor.
Pompa ölçümünü dikkate alın (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben km bazinda ölçüm yapmistim gostergeyi baz alarak degil,
Bu arada pompa ölçümünden kasit nedir

Aynı şeyi söylüyoruz o zaman.
Yinede kısaca anlatacak olursam, deponuzu fulledikten sonra km.nizi yapıp tekrar fullettiğiniz zaman araç kaç lt. alıyor ve kaç km. gitmiş hesabıdır. Gerçek değerdir de diyebiliriz.
Ancak aracınızı yeni aldıysanız en son subap ayarı ne zaman yapıldı bu da çok önemli. Çoğu araç satıcısı bu tip bakımları pek yaptırmadan aracını satar ve alıcı geçmişte aracı bilmiyorsa çoğu sorunun farkında olmaz.
Civic FD6 için subap ayarı motorun sağlıklı çalışması için olmazsa olmazdır. Eğer son subap ayarı üzerinden 40bin km. geçmişse, tavsiyem subap ayarı ve sonrasında iyi bir yol LPG ayarı yaptırmanızdır.

Aynı şeyi söylüyoruz o zaman.
Yinede kısaca anlatacak olursam, deponuzu fulledikten sonra km.nizi yapıp tekrar fullettiğiniz zaman araç kaç lt. alıyor ve kaç km. gitmiş hesabıdır. Gerçek değerdir de diyebiliriz.
Ancak aracınızı yeni aldıysanız en son subap ayarı ne zaman yapıldı bu da çok önemli. Çoğu araç satıcısı bu tip bakımları pek yaptırmadan aracını satar ve alıcı geçmişte aracı bilmiyorsa çoğu sorunun farkında olmaz.
Civic FD6 için subap ayarı motorun sağlıklı çalışması için olmazsa olmazdır. Eğer son subap ayarı üzerinden 40bin km. geçmişse, tavsiyem subap ayarı ve sonrasında iyi bir yol LPG ayarı yaptırmanızdır.
kesinlikle katılıyorum bende 2 3 ay önce arabamı aldım istanbulda sakın kullanımda ekranda 14 15 litreleri görüyordum sefaköy de feraim ustaya sübab ayarı yaptırdım hava filtresini değiştirdim aynı trafikte 7.8 lere hatta yol açıkken 6.7 lere kadar geriledi yakıt ortalamam lpg ile hesabında da ortalama 9 litre civarı ile istanbulda sakın kullanımda ilerleyebiliyorum (sübab ayarı yaptırdıktan sonra 1900 km den fazla yol gittim)

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2011
kesinlikle katılıyorum bende 2 3 ay önce arabamı aldım istanbulda sakın kullanımda ekranda 14 15 litreleri görüyordum sefaköy de feraim ustaya sübab ayarı yaptırdım hava filtresini değiştirdim aynı trafikte 7.8 lere hatta yol açıkken 6.7 lere kadar geriledi yakıt ortalamam lpg ile hesabında da ortalama 9 litre civarı ile istanbulda sakın kullanımda ilerleyebiliyorum (sübab ayarı yaptırdıktan sonra 1900 km den fazla yol gittim)

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bilgi için teşekkürler
Bu ustamiz iyimidir tavsiye ederseniz ona giderim bende Beylikdüzündeyim
Ayrica subab ayarinin maliyeti nedir

Geri